Ahmet Ağaoğlu'ndan Jose Sosa açıklaması

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Jose Sosa ve Novak'ın sözleşmeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Ahmet Ağaoğlu'ndan Jose Sosa açıklaması
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Ocak 2020 17:05
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Jose Sosa'nın sözleşmesinin uzatılması süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

Arjantinli futbolcu Jose Sosa'nın, sezon sonunda bitecek sözleşmesiyle ilgili, "Ben başkan değilim. Ne olacağını bilemem." ifadelerinin sorulması üzerine başkan Ağaoğlu, şunları söyledi:

"Sosa sadece çok yetenekli, kapasiteli, profesyonel, spor etik ve ahlakına harfiyen uyan bir sporcu değil, aynı zamanda da zeki bir sporcu. Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi zeki, çevik ve ahlaklı. Takımımızın kaptanı, kendisinden çok şey bekliyoruz. Zaman zaman da sakat olmasına rağmen özveriyle oynayan önemli bir değerimiz.  En son konuştuğumuzda şubat ayında menajerinin Trabzon'a geleceğini söyledi, bu konuda bir acelemiz yok. Sosa'nın da bir sıkıntısı ya da beklentisi yok. Kontratının sezon sonuna kadar olduğunu kendisi de biliyor, hiç gitmeyecekmiş gibi çalışan, sahiplenen ve oynayan bir oyuncumuz. Şubat ayında menajeri gelince inşallah bir noktaya geliriz."

Ağaoğlu, sözleşmesi sezon sonunda bitecek bir diğer oyuncuları Filip Novak'la ilgili ise, "Novak'la alakalı önerdiğimiz bir rakam var, yapılan bütçe verilen rakamlar, takımların limitleri ile sınırlı olan rakamlar. Bunun üzerine çıkmak mümkün değil. Çıkarsak diğer oyunculardan kesmek zorundayız." ifadelerini kullandı.

Tümü
TÜMÜ