Zorc: "Nuri ücretini düşürmeseydi..."

Real Madrid'den kiralık olarak gittiği Liverpool'dan ayrılarak tekrar eski takımı Borussia Dortmund'a kiralık olarak dönen Nuri Şahin'in transferiyle ilgili Dortmund sportif direktörü Michael Zorc açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Zorc: 'Nuri ücretini düşürmeseydi...'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Ocak 2013 16:49
Geçen sezon 10 milyon euroya İspanyol devi Real Madrid'e transfer olan fakat yaşadığı sakatlıklar nedeniyle forma şansı bulamayınca Liverpool'a kiralanan Nuri Şahin, burada da istediği süreyi alamamış ve geçtiğimiz günlerde eski takımı Borussia Dortmund'a kiralık olarak dönmüştü.

Alman ekibinin sportif direktörü Michael Zorc yaptığı açıklamada bu transfern gerçekleşmesinde en önemli detayın Nuri'nin tekrar Dortmund formasını giymeyi istemesi ve ücretinde indirme gitmesi olduğunu söyledi.

Zorc açıklamasında, "Bizim takımımızda ödenen ücretler Real Madrid'dekilerden çok farklı. Buna rağmen Nuri tekrar Borussia Dortmund forması giymek için bizim teklifimizi kabul etti. Ücretinin düşürmeseydi bu transfer olmazdı." şeklinde konuştu.

Nuri Şahin'e güvendiklerini ve başarılı olacağına inandıklarını söyleyen Zorc, "Nuri son 18 ayda çok fazla süre alamadı ama biz onun kalitesini biliyoruz ve zamanla çok daha iyi olacak. Onun futbol yetenekleri inanılmaz ve eminim ki takımdaki orta saha oyuncularıyla iyi bir iletişimi olacak." dedi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam