Terim'den transfer açıklaması

Galatasaray'ın hazırlık maçında Alanyaspor'u 6-2 yendiği mücadele sonrasında teknik direktör Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Terim'den transfer açıklaması
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
06 Ocak 2013 21:28
Galatasaray'ın hazırlık maçında Alanyaspor'u 6-2 yendiği mücadele sonrasında teknik direktör Fatih Terim açıklamalarda bulundu. Transferler konusuna açıklık getiren deneyimli hoca, bazı transferlerin kendi istediği için olmadığı yolundaki haberlere yanıt verdi.

Önce maçı değerlendiren tecrübeli teknik adam, "Bugün güzel bir hazırlık oldu bizim için. yarın Antalya'da 5-6 gün daha çalışacağız. İkinci yarı daha iyi oynadık. Topun bizde kaldğı pas sayısının daha yükseldiği bir ikinci yarıydı. Maçı daha ciddiye almaları gerektiğini hatırladılar" dedi.

"TRANSFER OLMAZSA DÜNYANIN SONU DEĞİL"

Transferlerle ilgili çalıştıklarını dile getiren kurt hoca, "Sayın başkanımız ve değerli yönetici arkadşlarımız canı gönülden çalışıyorlar. Bir kaç isim verdim ben kendilerine. Sayın başkanımız isterse bunu açıklar. Diğer arkadaşlarımızla her gün görüşüp gelişmeleri takip ediyoruz. Bize katkıda bulunacak bir takım oyuncular ile temas kuruluyor. Ümit ederim ki olur, olmazsa bu da dünyanın sonu değil. Transferi yapmak için yapmayız. Galatasaray başkanı ve yöneticileri transfer için ellerinden geleni yapıyor. Gerek ekonomik olarak gerekse bazı konularda, maalesef olmuyor. Daha 5 Şubat'a kadar çok zaman var." ifadelerini kullandı.

TERİM'İN SNEIJDER AÇIKLAMASI

Galatasaray'a fayda sağlayacak bir oyuncuya kesinlikle hayır demeyeceğini belirten Terim, "Benim iyi futbolcuya, katkıda bulunacak oyuncuya hayır dediğim görülmemiş. Ama öyle haberler çıkıyor ki ben de hayret ediyorum. Ben Sneijder'e evet desem 5'ti, 1 hafta sonra evet demediğim için 15 olmuş... Olmayan transferlerin suçu bendeymiş... Biz eski, şöhretli futbolcuları kabul eden bir teknik heyet değiliz" diye konuştu.

"YARINI DÜŞÜNÜYORUZ"

Transferde sadece bugünü değil, geleceği de düşündüklerini dile getiren Terim, "Oyuncu alırken yıllar sonrasını düşnmek zorundayız. En yüksek bedelli oyunu bizde katkı sağlayacak diye bir durum yok. Siz daha iyi araştırısanız neyin ne olduğunu daha iyi bilirsiniz. Ben bir karar vermişsem ona sahip çıkarım, ısmarlama işlere dikkat etmek lazım. Şimdiye kadar yaptığımız iş kötü değil. En faydalı olacak isim, bize seviye atlatacak oyuncuları seçmeye bakıyoruz. Mümkünse de geri dönüşü olan oyuncular istiyoruz. 6 aydır, 1 sene oynamamış istemiyoruz. Galatasaray seyircisinin taraftarının bize olan güveni ve inancını biliyorum ve ona göre davranıyorum" ifadelerini kullandı.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam