Sneijder, Messi, Ronaldo...

GÖRÜNTÜLÜ - Galatasaray'ın yeni transferi Wesley Sneijder'in kariyerinde birçok başarı var. İşte onlardan biri...

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Sneijder, Messi, Ronaldo...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Ocak 2013 09:57
- SPORX - Galatasaray'ın yeni transferi Wesley Sneijder'in kariyerinde birçok önemli ödül bulunuyor. Bunlardan belki de en önemlisi olarak, 10 Ocak 2011 günü 2010 FIFA Ballon D'or ödülerinde Dünya'nın en iyi 11'ine seçilmiş olması gösterilebilir.

O sezon önce Inter ile UEFA Şampiyonlar Ligi'ni kazanan, ardından FIFA Dünya Kupası'nda İspanya ile final oynayan Hollanda kadrosunun en önemli futbolcularından biri olarak göze çarpan başarılı isim, bu başarıları sonrası global anlamda bir yıldız haline geldi ve Dünya'nın en iyisi olup olmadığı tartışılmaya başlandı.

Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi gibi iki süperstar ile kıyaslanmaya başlanan oyuncunun tek talihsizliğinin ise Barcelona'nın oynadığı futbolun, Inter'in oynadığı sisteme göre göze daha hoş gelmesi gösteriliyordu. Bunun yanında o sezon oylama sisteminin değişmesi ve spor adamlarını dışarıda bırakarak, sadece medya mensuplarından alınan oyların değerlendirmeye alınmasının da yıldız oyuncunun zararına olduğu görüşü hakimdi. Nitekim öyle de oldu ve Sneijder, Dünya'nın en iyi oyuncusu olmak üzere aday gösterilen - Xavi, Messi, Iniesta - 3 isim arasına giremedi. Bu durum Inter'e yakın olan İtalyan medyasında büyük yankı uyandırırken; eski oylama sistemine göre Sneijder'in ödülü alacağı iddia edildi.

Sonuç olarak Messi 2010'un en iyi oyuncusu ödülünü kazandı. Wesley Sneijder ise en iyi 11'de yer aldı. Ve Hollandalı yıldızın Dünya'nın en iyi oyuncularıyla olan bu kareleri de tarihe miras kaldı...

VILLA, MESSI, XAVI, RONALDO ve WESLEY SNEIJDER...
Tümü
 Reklam