Nihat Özdemir: "İndirim işine karışmayız"

TFF Başkanı Nihat Özdemir, gündemdeki kritik konularla ilgili açıklamalarda bulundu

Haber; Akşam
Nihat Özdemir: 'İndirim işine karışmayız'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Nisan 2020 09:23
Türkiye'de karantina nedeniyle herkes işlerini yavaşlatırken, TFF Başkanı Nihat Özdemir'in yoğunluğu o denli fazla. Futbolun durmasıyla yaşanan mali ve idari sorunları çözmek için gecesini gündüzüne katan Özdemir, kulüplerin bu konudaki yaklaşımlarına ise müdahil olmayacaklarını söyledi.

Gündemdeki 3 önemli konu kendisine sorulduğunda yanıtlar gayet netti. Öncelikle birçok ülkede, federasyonlarla koordineli bir şekilde yapılan sporcularla ücret indirimi konusu soruldu. Cevabı tartışmaya yer bırakmayacak kadar açıktı:

"Her kulüp ücret konusunda kendi çözümünü üretecek. Kulüpler hangi futbolcuyla, hangi şartlarda anlaşmış, hangi sözleşmeleri yapmış ben bilmem ki. Her kulübün maddi durumu ve şartları farklı. Onlar kendisi değerlendirecek."

ZAMAN VE ŞARTLARA GÖRE

Özdemir'e bankalarla kulüpler arasında yapılan anlaşmalar konusunda yeni bir girişimleri olup olmayacağı da soruldu, "O konu da kulüpleri ilgilendiren bir durum. Her kulüp kendi mali şartlarına göre bankalarla yeniden durum değerlendirmesi yapabilir" ifadesini kullandı.

Bir başka önemli konu da Finansal Fair Play anlaşmasıydı. UEFA'nın bu konudaki esnek tavrından sonra TFF'nin de bir istisnai durum senaryosu yazıp yazmayacağı konusunda Özdemir'in cevabı:

"Finansal Fair Play bize ait bir durum. Liglerin başlamasından sonra Milli Finansal Fair Play sistemini, kriterlerini zamanlama yönünden ve şartlar yönünden oturup yeniden konuşacağız."

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
EN ÇOK OKUNANLAR
TÜMÜ