Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

MVP Giannis, gözyaşlarına hakim olamadı...

Milwaukee Bucks süperstarı Giannis Antetokounmpo, geçtiğimiz gece düzenlenen 2019 NBA Ödül töreninde 2018-19 sezonunun MVP'si ödülünü kabul etti ve konuşmasını yaparken gözyaşlarına hakim olamadı.

Milwaukee Bucks süperstarı Giannis Antetokounmpo, geçtiğimiz gece düzenlenen 2019 NBA Ödül töreninde 2018-19 sezonunun MVP'si ödülünü kabul etti ve konuşmasını yaparken gözyaşlarına hakim olamadı.

Konuşmasında Tanrı'dan başlayarak ailesine kadar herkese teşekkürlerini sunan Giannis, asıl hedefinin bir şampiyonluk kazanmak olduğundan bahsetti ve kendisinin bu noktaya ulaşmasında emeği olan kimseyi unutmayarak saygı ve sevgilerini sundu.

Giannis'in konuşması şu şekildeydi:

"Tanrı'ya, beni bu inanılmaz yetenekle kutsadığı için teşekkür ederim. Şu anda bulunduğum pozisyonda başka türlü bulunamazdım. Yaptığım her şeyi onun sayesinde yapıyorum. Kutsandığımın farkındayım ve bu yüzden Tanrı'ya teşekkür etmek istiyorum. Takımıma ve takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Altı maç kazanmak, bir kişiden fazlasının eforunu gerektiriyor. Soyunma odasına her girişimde takım arkadaşlarımın savaşa hazır olduğunu görüyorum. Benimle savaşa gitmeye hep hazır oluyorlardı. Bağcıklarını bağlayıp %100'lerini veriyorlardı.

Koçlara teşekkür etmek istiyorum, bizlere öğrettikleri, bizi itekledikleri ve her gün inandıkları için. Nasıl kazanılır öğrettikleri için. Ön ofise ve takım sahiplerine, bana inandıkları için teşekkür ediyorum. Yunanistan'dan 18 yaşında geldiğimde bu takıma önderlik yapmama izin verdiler. Bana güvendiler. Milwaukee şehrine teşekkür ediyorum.

Yunanistan'dayken gece 05.00'te ve 06.00'da kalkıp maçımı izleyerek bana destek olan kız arkadaşıma ve aileme teşekkür ediyorum.

Babama teşekkür ederim, tabii kendisi şu anda aramızda değil... (Charles Antetokounmpo, 2017'de vefat etti)

İki sene önce kafamda bir hedef vardı. Ligin en iyi oyuncusu olmak. Takımımın kazanması için ne gerekiyorsa yapacaktım. Ve MVP ödülünü kazanacaktım. Sahaya çıktığım hergün, babamı düşündüm ve bu beni motive edip daha iyi olmamı sağladı. Vücudum ağrısa bile, oynamak istemesem bile, sahaya çıkıp doğru şeyi yapacaktım. Mükemmel kardeşlerime teşekkür etmek istiyorum. Sizleri çok seviyorum. Sonuna kadar sizinleyim, rol modelimsiniz. Benim için yaptığınız her şey için teşekkür ediyorum. Anneme teşekkür etmek istiyorum. O benim kahramanım. Her zaman, senin küçük evladın olacağım. Geleceği iyi göremezseniz ve iyi bir ebeveyniniz varsa, o ebeveyniniz sizin için geleceği görür. O da içimizdeki geleceği gördü ve bize inandı. Hep yanımızda oldu, ailenin bel kemiği oldu. Benim gerçek kahramanım sensin.

Günün sonunda bu ödül sadece bir başlangıç. Hedefim bir şampiyonluk kazanmak. Babam hep söylerdi; "Hep daha fazlasını iste, ama açgözlü olma". Bu şampiyonluk için de elimden geleni yapacağım."