MHK'nin yeni başkanı Lale Orta!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, MHK'nin yeni başkanını seçti. İşte gelişmeler...

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
MHK'nin yeni başkanı Lale Orta!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Ocak 2023 16:17
Sabri Çelik'in istifasının ardından yeni Merkez Hakem Kurulu Başkanı'nın kim olacağı merakla beklenmeye başlandı. Sporx'in edindiği bilgiye göre, Lale Orta isminde karar kılındı. Resmi açıklama kısa bir süre içerisinde yapılacak.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, geride kalan hafta için eski hakemlerle önemli görüşmeler yaptı. Riva'da Lale Orta, Cüneyt Çakır ve MHK'nın eski başkanı Kuddusi Müftüoğlu ile görüşen Mehmet Büyükekşi, bu görüşmelerin ardından Lale Orta' isminde karar kıldı.

AHMET ÇAKAR'IN LALE ORTA PAYLAŞIMI

Öte yandan konuyla ilgili olarak paylaşım yapan Ahmet Çakar "Aaaaaa galiba Lale Orta hanımefendi MHK Başkanı oluyor…" ifadelerini kullandı.

HAFTA BAŞINDA RESMEN AÇIKLANACAK

Yayıncı kuruluşta sezon başından bu yana beIN Trio programında maçlardaki tartışmalı pozisyonları yorumlayan Türkiye'nin ilk kadın hakemi Lale Orta, son programına çıkacak ve hafta başında yeni görevinin başına geçecek.

ÇAKIR VE AYDINUS OLAMIYOR

Bu arada ilerleyen zamanda MHK başkanlığı ve yönetim için yakıştırılan Cüneyt Çakır ile Fırat Aydınus'un talimat gereği bu hakları şimdilik yok. Faal hakemlik dönemleri ve son görevlerinden bu yana 1 yıl dolmadan MHK yönetime aday olamayan Çakır ve Aydınus sonraki yıllarda görev alabilecek. 

İLK KADIN MHK BAŞKANI OLACAK

Öte yandan Lale Orta, Merkez Hakem Kurulu'nun ilk kadın başkanı olacak. Mehmet Büyükekşi'nin göreve gelmesiyle birlikte kadın yöneticiler TFF yönetiminde daha çok görev almaya başlamıştı. MHK'nın başına da kadın bir yönetici getiren Büyükekşi ve yönetimi, tarihte bunu ilk kez yapan yönetim olacak.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
 Reklam