Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Harden: "Bu sezon yeni bir hareket yapacağım, steps sanacaklar"

James Harden, her sezon için yenilikçi bir şey bulmaya çalıştığını, son hareketinden daha yaratıcı bir şey bulmaya çalıştığını söyledi.

Haber; Sporx.com
James Harden, her sezon için yenilikçi bir şey bulmaya çalıştığını, son hareketinden daha yaratıcı bir şey bulmaya çalıştığını söyledi.

İki yıl önce, Harden, step-back şutunda ustalaşmıştı. Önceki yaz, Harden yana doğru step-back şutunda da ustalaşmıştı. Harden, yerel Houston medyasının katıldığı tanıtım etkinliğinde, genç hayranların katıldığı bir soru cevap oturumunda, bu yaz bir başka hareket üzerinde çalışacağını ve bunun hakemlerin iki kez bakmaları gerektiği bir şey olabileceğini söyledi.

"STEP-BACK'İM STEPS DEĞİL"

Bir çocuk tarafından neden "steps olan step-back'i yapmaya başladığı" sorulduğunda, Harden şu yanıtı verdi:

"Steps çaldılar mı? O zaman nasıl steps oluyor? Orada NBA hakemleri var. Bunu çalmaları gerekir değil mi? Üç tane NBA hakemi var, birinin görmesi lazım. Steps değil. NBA'de, özellikle basketbolun en üst seviyesinde, her yıl daha iyi olmanın yollarını bulmalısın. Her yıl bir avantaj oluşturmak için. Ve ben de öyle yapıyorum, bu steps değil."

"BU YIL YENİ BİR ŞEY YAPACAĞIM"


Harden, önümüzdeki sezon hakemlerin steps zannedebileceği yeni bir hareketle geleceğini de ekledi:

"Bu yıl daha yaratıcı bir şeyle geleceğim ve stepse benzeyecek ama steps olmayacak. Dürüst olmak gerekirse! Bir turnedeyken bile, Avrupa ya da Çin'de ya da ABD'de olduğumda, sizin yaşlarınızda step-back'e, başka hareketlere çalışan çocuklar görüyorum. Çünkü bu size akranlarınızın geri kalanından daha iyi olmak için bir fırsat kazandırıyor ve benim de istediğim bu."


"Bu yüzden onlar steps diyene kadar, çalmaya başlarlarsa, yaratıcı olmanın ve oyun üzerindeki etkimi yaratmanın yollarını bulmaya devam edeceğim."