Eddie Newton: "Hayal kırıklığı yaşıyorum"

Trabzonspor teknik direktörü Eddie Newton, Fenerbahçe maçı hakkında konuştu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Eddie Newton: 'Hayal kırıklığı yaşıyorum'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
25 Ekim 2020 21:04
Trabzonspor teknik direktörü Eddie Newton, Fenerbahçe'ye 3-1 kaybettikleri maçı değerlendirdi.
Hayal kırıklığı yaşadıklarını ifade eden Newton, "Gerçekten hayal kırıklığı. İlk yarıda çok iyiydik ancak ikinci yarıda kabus yaşadık, arka arkaya goller yedik. Belki oyunun sonlarına doğru oyuna ortak olmayı denedik ama olmadı" dedi.

Trabzonspor'da konsantrasyon sorunu yaşadıklarını belirten Newton, "İyi futbol oynuyoruz ama bazen olmaması gereken basit hatalarda istediğimiz sonuçları alamıyoruz. Arka arkaya üç gol yiyecek kadar konsantrasyon kaybı yaşamamalıyız" diye konuştu.

"TAKTİK OLARAK İYİYDİK"

İngiliz çalıştırıcı, Ülker Stadı'nda oynanan müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, ilk yarıda iyi bir performans sergilediklerini belirterek, "Oyunu kontrol ettik. Taktik olarak iyiydik. İkinci yarının başında ise konsantrasyon kaybı yaşadık. Arka arkaya 3 gol yedik. Geri dönmek zor oldu. Son dakikalarda yine baskı kurarak geri gelmeyi denedik ama başarılı olamadık." ifadelerini kullandı.

"TAKIM DOĞRU YOLDA"

İstedikleri sonuçları alamadıklarını ve bu nedenle öz güven kaybı yaşadıklarını vurgulayan Newton, "Bu, her takımın yaşayacağı bir durum. Öz güven kaybı yaşanması normal. Düzeltmemiz gereken noktalar var. Yapmamamız gereken hataları yapıyoruz. Bunların üzerinde çalışıyoruz. Takım doğru yolda. Eğer bu hataları azaltırsak daha iyi olacağımızdan eminiz." şeklinde konuştu.

Tümü
TÜMÜ