Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Draymond: "KD'nin gelmesi için maaşımdan kestim"

Golden State Warriors yıldızı Draymond Green, bundan iki yıl önce Kevin Durant'i kadrolarına katmak için "maaşından kestiğini" açıkladı.

Golden State Warriors yıldızı Draymond Green, bundan iki yıl önce Kevin Durant'i kadrolarına katmak için "maaşından kestiğini" açıkladı.

2015 yılında takımla beş yıl, 82 milyon dolarlık anlaşma yaptığında Green, 12 milyon doları masada bırakmıştı.

Draymond, bu yaptığı finansal fedakarlığın, son iki yılın Finaller MVP'sini almalarına ve üst üste şampiyon olmalarına olanak sağladığını açıkladı:

"KD'nin peşine düşebilmemiz için maaşımdan kestim. Ben bu oyunun bir öğrencisiyim ve bazılarının aksine bunun iş ve rakam tarafını da çalışıyorum. Genelde bu işleri menajerlerine bırakırlar."

"Kesilen para oturduğum yeri değiştirmez. Büyük ihtimalle vergilerden falan sonra 6 milyon gibi bir şey kalıyor. Oturduğum yeri bu değiştirmez, ama şampiyonluklar değiştirir. Şampiyonluklar hayatımı değiştirebilir. Yani asıl önemli olan nokta, sizin için neyin önemli olduğu. Ben ne kadar önemli olduğunu ve eğer bunu yaparsam elimize geçecek fırsatı da biliyordum. Görüşmelerimi de bunun üzerine yaptım. İstediğim rakamı aldım."

28 yaşındaki Green'in kontratında iki yıl ve 36 milyon dolar kaldı.
7/24 NBA TÜRKİYE