Bir garip başkanlık

Manisaspor'da "çoğunluğun" oyunu alan Emre Hasgör, kulüpte ne kadar çoğunluğa hitap etti? Peki Manisa'nın seçimi, ülke futbolunun neresine denk düştü?

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Bir garip başkanlık
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
10 Haziran 2012 16:51
Manisaspor'da başkanlık seçimi oluyor... Sekiz yüz küsur üyenin, dört yüz otuz biri kongreye katılıyor; başkanlığa tek aday var ve haliyle seçiliyor.

Peki kaç oyla?

Mantıken şunu dersiniz: Dört yüz küsur oy almıştır!

Cık.

İki yüz on üç oy alan Emre Hasgör başkan oluyor! Yani neredeyse aldığı oylar kadar, alamadığı oy da var salondan. Yani eskaza bir ikinci aday çıksa... Koltuk alttan kayıp gidecek, mazallah.

Beş yıla yakın süredir kulübe emek harcayan Kenan Yaralı'nın güle oynaya kulübü Emre Hasgör'e devretmesi; dahası, tüm bu curcunanın yarım saatte olup bitmesi görenleri şaşkına çevirmiş... Ama tepki koyan pek olmamış...

Niye?

Beşiktaş'ı biliyorsunuz...

Yıllar boyunca ibra ettiler, ettiler, ettiler. Bak ne oldu şimdi? Maddi belgelerde usülsüzlük çıktı. Bundan büyük utanç olabilir mi? Bu utançta tek sorumlu Demirören mi? Onu ibra edenlerde bir tırnak kadar bile kusur yok mu?

Kocaelispor'u biliyorsunuz...

Serhan Gürkan köyünden yaşlı kadınları getirip kongre günü kulübe üye yaparken, o üyelerin oylarıyla çoğunluğu sağlayıp seçilirken kimse sesini çıkarmıyordu, şimdi dizini döven dövene...

Antep, Bursa, Samsun... Maddi açıdan sayısız sıkıntılar içindeki kulüpler. Sadece o kadar da değil, en üstten en dibe inin ulusal liglerimizde; tek bir maddi gelir-gider dengesi bulamazsınız (Gençlerbirliği hariç)

Eyüpspor'a haciz geliyor...

Yöneticiler sahaya inip haciz işlemleri sırasında çift kale maç yapıyor! Eyüp'e o yöneticiyi seçen delegeler de o hacizde pay sahibidir, nokta.

Dönelim Manisaspor'a. Bu başkanlık neyi simgeliyor? Kulübün toplam üye sayısının dörtte birini anca yakalayıp başkan olabilen Emre Hasgör'den beklentiler neler?

Açıkcası üyelerin, seçim anına kadar gelecek başkanlarının adlarını bile bilmediğine iddiaya girerim!

Kongrede tek bir Allah'ın kulu, ne Emre Hasgör ne de Kenan Yaralı... Seçim esnasında konuşma yapmamış. Hedefler, vizyonlar, misyonlar...

"Biz göreve gelirken buralar dutluktu"lar...

Hak getire! Ara ki bulasın!

Kendini ifade etmeyen, belki de bir amacı bile olmayan bir adama kulübün tapusunu yangından mal kaçırırcasına emanet eden Manisaspor üyeleri... O attığınız oyları atmasaydınız...

Belki 2015-2016'da kulübü Üçüncü Lig'de izlemezdiniz. Ama siz, o günlerin işaret fişeğini ateşlediniz. Beşiktaş'ı, Samsun'u, Eyüp'ü iyi belleyin.

Hani, size de haciz gelirse; bari sahaya inip top oynamayın!

Gidin, futbol federasyonuna başkan olun.

Daha az güleriz.

Tümü
TÜMÜ