Antrenmanda Messi'ye alkış yağmuru!

2012 yılının en iyi futbolcusu seçilen Lionel Messi, Barcelona'nın yaptığı son antrenmanda takım arkadaşarının alkışlarıyla karşılandı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Antrenmanda Messi'ye alkış yağmuru!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Ocak 2013 16:47
2012 yılının en iyi futbolcusu seçilen Lionel Messi, Barcelona'nın yaptığı son antrenmanda takım arkadaşarının alkışlarıyla karşılandı ve tebrikleri kabul etti. Zürih'teki törende ödülünü alan ve üst üste 4 kere bu ödülün sahibi olan Arjantinli yıldız eşi görülmemiş bir başarının altına da imzasını attı.

Bir diğer yıldız oyuncu Andres Inıesta da en iyi 3. oyuncu oluken Barcelona da forma giyen oyunculardan Gerard Pique, Daniel Alves ve Xavi Hernandez'de 2012 yılının en iyi 11'ine seçilen isimler oldu. Barcelonalı futbolcular antrenman sahasının orta yuvarlağında bir çember oluşturarak kendi başarılarını da alkışladı.

TARİH YAZARI MESSİ

Lionel Messi FIFA Ballon D'or (Dünyada Yılın En İyi Futbolcusu) ödülünü 4. kez kazanarak bu ödülü en fazla kazanan oyuncu olarak yine bir tarihin altına imzasına attı.

FIFA tarafından bir önceki yılın en iyi oyuncusuna verilen Ballon D'or ödülünü Arjantinli yıldız üst üste 4. kez kazanmış oldu. İlk defa 2007 yılında aday olduğu bu ödülde 2. sırayı alam Lionel Messi ertesi yıl yine 2. olmuştu. Sonraki 4 yılda ise bu ödüle kimseye kaptırmayan Messi yeni bir rekorunda sahibi olmuş oldu.

Geçen sene aldığı ödülle daha önce bu ödülü 3 kere kazanmış olan Michel Platini, Johan Cruyff ve Marco van Basten'le durumu eiştleyen Messi artık bu kategoride zirvede tek başına yer alıyor.

Dünyada yılın en iyi futbolcusu ödülü eskiden sadece Avrupalı futbolculara verildiği için efsane isimler Pele ve Maradona bu ödül listesinde hiç bir zaman yer alamadılar.

Diğer futbol efsanelerine baktığımızda; Cruyff, Platini, Van Basten, Zidane, Beckenbauer, Gerd Müller, Ronaldo, Kevin Keegan, Rummenigge ve Di Stefano bu ödülü sadece 2 kere kazanabildiler. Messi'nin bu yaşında ödül sayısını 4'e çıkarması ona yapılan bütün çvgülerin haklı olduğu gerçeğini de gözler önüne seriyor.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam