Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Ainge, Celtics'in sıkıntılarını Tatum ve Brown'a bağlamıyor

Boston Celtics genel menajeri Danny Ainge, takımın devam eden sıkıntılarına rağmen Jayson Tatum ve Jaylen Brown'dan oluşan yıldız ikilisini desteklediğini belirtti.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Boston Celtics genel menajeri Danny Ainge, takımın devam eden sıkıntılarına rağmen Jayson Tatum ve Jaylen Brown'dan oluşan yıldız ikilisini desteklediğini belirtti.

Son 11 maçın sekizini kaybeden ekibin GM'i Ainge, 98.5 The Sports Hub isimli radyo programında şu açıklamalarda bulundu:

"Keşke size verecek bir cevabım olsaydı. Bilmiyorum. Oyuncularıma inancım tam. Her birini çok seviyorum. Bence gelecekleri gayet iyi olacak. Ama şu anda takımımızın oldukça moralsiz olduğunu düşünüyorum.

Jaylen ve Jayson'ın durumunun asıl açıklaması şu: Önceleri, gelişme sürecindeyken etraflarında gerçekten iyi ve veteran oyuncular vardı ve dört senede üç kez Doğu Finalleri görmüşlerdi. Şimdi artık asıl sorumlu onlar. Yıldız oyuncular onlar ve büyük sözleşmeleri var. Ayrıca All-Star da seçildiler. Yani tüm gözler üzerlerinde."

"BU İŞİN DOĞASI BÖYLE..."


Ainge, Celtics'le ilgili sorunların genç yıldızlarının veya koçu Brad Stevens'ın çok daha ötesinde olduğunu sözlerine ekledi:

"Bu benim sorunum. Bu iki genç adamı çok sevdiğimi söylüyorum ve onlar da kusursuz değiller, öğrenme sürecindeler ve bu sıkıntı da onların büyüme ve gelişimlerinin bir parçası. Kasıtlı olarak değil, ama işin doğası böyle."