Ahmet Ağaoğlu forvet transferi için gün verdi!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Avusturya'nın Linz kentinde kamp yapan bordo-mavili takımın antrenmanını izlerken basın mensuplarına konuştu.

Kaynak: AA
Ahmet Ağaoğlu forvet transferi için gün verdi!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Temmuz 2019 17:44
Gelecek sezonun hazırlıklarını Avusturya'nın Linz kentinde sürdüren Trabzonspor'da kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, forvet transferi hakkında konuştu. 

Ağaoğlu, Trabzonspor'a alınacak forvetle ilgili büyük mesafe katettiklerini belirterek, "Herhalde önümüzdeki hafta onu hallederiz. Epey bir mesafe katettik o konuda. Şimdilik o kadarını söyleyeyim. Önümüzdeki hafta içerisinde büyük bir ihtimalle forvet transferini bitireceğiz. O konuyla alakalı olarak pazartesi, salı çok yoğun geçecek. Çarşamba inşallah düğümü atarız diye düşünüyorum. İnşallah bir aksilik olmaz." şeklinde konuştu.

Transferde kulübün ekonomisini de düşünmek zorunda olduklarını vurgulayan Ağaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Campi transferini örnek vereyim. Herkes üzerimize geldi stoper konusunda. Bekleyin, bizim 1 ödenecek oyuncuya 3 harcayarak paramız yok. Bir liraya transfer edeceğimiz bir oyuncuyu 3'e transfer etmek gibi bir yanlışın içerisine girmeyiz biz. Rakamlar falan ortadaydı. 800'ler falan konuşuluyordu. Kaça gerçekleştirdik, gördünüz. Bugün de 150 forma sattırdık o futbolcuya. Bonservis bedelinin bir kısmını da kendisi ödedi. Yani geçtiğimiz sezon biz sadece puan anlamında mücadele vermedik. Çok önemli mesajlar verdik. Ülkedeki genç futbolculara da mesajlar verdik. O yüzden bu genç futbolcuların neredeyse tamamına yakın bir bölümü parayı-pulu düşünmeden birinci öncelikleri ve tercihleri Trabzonspor. Çünkü şunu çok iyi biliyorlar artık, 'Kendimizi gösterdiğimiz, çalıştığımız takdirde, hak ettiğimiz takdirde yaşımıza bakılmaksızın hocamız o formayı bize teslim eder.' Onun için bu gençler toplasan aşağı-yukarı 500'e yakın kendi kategorilerinde milli maç oynamış olan çocuklar. Yeni kalecimiz Erce de çok iyi bir kardeşimiz. Onun da takıma katılmasından son derece mutluyum. İleriye dönük bana kalırsa Trabzonspor sadece Trabzonspor'un değil, Türk futbolunun önümüzdeki 15 yıl kaleci sorununun çözecek bir kaleci yoğunluğu var. Şu köşede çalışıyorlar, aslan parçaları."

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
  • PUAN DURUMU
  • FİKSTÜR
  • STSL
  • 1.Lig
  • İng
  • Alm
  • İsp
  • İta
  • Fra
  • Hol
TÜMÜ