Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Parker: "LNB iptal edilmeli, Euroleague'in durumu karışık"

Eski NBA oyuncusu Tony Parker, Jeep Elite Pro A sezonunun iptal edilmesi gerektiğini söyledi ve Turkish Airlines EuroLeague'in durumunu daha karmaşık olarak nitelendirdi.

Haber; Sporx.com
Eski NBA oyuncusu Tony Parker, Jeep Elite Pro A sezonunun iptal edilmesi gerektiğini söyledi ve Turkish Airlines EuroLeague'in durumunu daha karmaşık olarak nitelendirdi.

LDLC ASVEL Lyon-Villeurbanne başkanı ve çoğunluk hissesi sahibi Parker, koronavirüs salgını nedeniyle San Antonio'da ailesiyle birlikte. L 'Equipe, emekli oyuncunun EuroLeague ve Jeep Elite Pro A'nın mevcut durumu hakkında yorumlarını dinledi:

"En akıllı çözüm, sezonu şampiyon olmadan veya takımlar düşmeden iptal etmek, böylece bir sonraki sezona en kısa sürede hazırlanabiliriz. Herkes büyük kayıplar yaşayacak. Yanlış umut vermememiz gerektiğine inanıyorum. Sezona devam etmeyeceğiz. LNB ve FFBB'nin kararını bekliyoruz."

2019-20 sezonu için geçici olarak askıya alma kararı verildiğinde 21-4'lük derecesi ile Fransız Ligi'nde birinci sırada yer alan Parker'ın takımı, EuroLeague'de 10-18 derecesindeydi ve 15. sıradaydı.

Parker, Euroleague ile ilgili olarak şunları söyledi:

"EuroLeague'de durum daha da karmaşık olacak, çünkü farklı sağlık ve güvenlik kurallarına sahip olan daha fazla Avrupa ülkesine bağlı. Olimpiyat Oyunları ertelenirse, LNB sezonu iptal edilmelidir. Olimpiyatlardan daha büyük bir şey yok. En büyük spor etkinlikleri iptal edildiğinde veya ertelendiğinde neden basketbol oynamamız gerektiğini anlamıyorum."