Paralimpik okçuların hedefi ilk iki

2016 Rio Paralimpik Oyunları'na katılacak milli okçular Zehra Özbey Torun ve Merve Nur Eroğlu, hazırlıklarını omuz omuza sürdürüyor.

Haber; AA
Abone Ol
Paralimpik okçuların hedefi ilk iki
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Ağustos 2016 11:33
2016 Rio Paralimpik Oyunları'nda kadınlar klasik yayda Türkiye'yi temsil edecek milli okçular Zehra Özbey Torun ve Merve Nur Eroğlu, Rio'da da birlikte madalya kürsüsüne çıkmayı hedefliyor. 

Ankara'da 30 Ağustos'a kadar devam edecek son kampta 7-18 Eylül tarihlerinde Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek Paralimpik Oyunları'na hazırlanan milli okçu Merve Nur Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Zehra ablayla oklarımızı dostluğa attık kazandık. Rio'da da hedefimiz ilk iki." dedi.

Okçuluğa 3 yıl önce Bolu İl Emniyet Müdürlüğünün 'Spor engel tanımaz' projesiyle başlayan Merve Nur, aynı yıl elde ettiği Türkiye şampiyonluğunun ardından Rio'ya odaklandığını belirtti. Milli okçu, bu süreci aynı kategoride ok attıkları Zehra Özbey Torun ile omuz omuza geçirdiklerini anlattı.

Nisan ayında Fransa'da düzenlenen şampiyonada klasik yay kadınlarda verilecek iki paralimpik kotayı Zehra ile birlikte elde ettiklerini hatırlatarak, şöyle devam etti:

"Orada birlikte kota elde ettik. O büyük mutluluğu birlikte yaşadık. Biz Rio yolunda birlikte ilerliyoruz. Ailelerimizden çok birbirimizi görüyoruz. Rio'ya giden yolda birbirimize desteğimiz çok büyük. Oklarımızı dostluğa attık kazandık. Fransa'da birlikte final attık inşallah Rio'da birlikte final atacağız. İlk iki bizim."

"Hedefimiz paralimpik kürsüsü"

Paralimpik Oyunlar yaklaştığı için hazırlıkların yoğunlaştığını söyleyen Zehra Özbey Torun da takım arkadaşı Merve Nur ile kürsüyü hedeflediklerini kaydetti.

Milli sporcu Zehra, Paralimpik Oyunları'ndan madalyasız dönmeyeceklerini dile getirdi.

Merve Nur ile bir yıl önce Antalya'daki bir kampta yollarının kesiştiğini Zehra, şunları söyledi:

"Hatalarımızı veya güzel yönlerimizi birbirimizle paylaşarak olumlu yönde ilerledik. Aramızdaki iletişim kuşkusuz bizi çok olumlu etkiliyor. İki kota hakkı elde edilebilecek bir organizasyonda o iki kotayı ikimiz alıp döndük. Orada ailelerimizden ayrı durumdaydık. Birbirimizi motive ettik. Birlikte güldük, ağladık. Bugüne kadar hep yan yana ok attık. Bazı organizasyonlarda finalde karşılaştık. Rio'da da birlikte final atmak istiyoruz. Hedefimiz paralimpik kürsüsü."

Spora tekerlekli sandalyede basketbol oynayarak başlayan Zehra, okçuluğa 2015 yılında başlamasının ardından aynı yıl milli takıma seçilerek kısa sürede paralimpik oyunlara katılma hakkı da elde etmişti.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ