Okan Buruk: "Şampiyonluk için daha güçlü oyun lazım"

Başakşehir teknik direktörü Okan Buruk, Galatasaray maçı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Haber; Sporx.com
Okan Buruk: 'Şampiyonluk için daha güçlü oyun lazım'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Haziran 2020 23:28
Başakşehir teknik direktörü Okan Buruk, Galatasaray ile 1-1 berabere kaldıkları maçı değerlendirdi.

GEREKSİZ YERE ARKAYA YASLANDIK

Galatasaray karşısında gereksiz yere geriye yaslandıklarını ifade eden Buruk, ""İlk 10 dakika maça iyi başladık, oyuna hükmettik. Sonra gereksiz geriye yaslandık. Bloklar arasına pas yedik. Devre arası daha öne doğru oynamamız gerektiğini ifade ettim. Çok gereksiz geri kaçtık. Bunun nedeni de Emre Akbaba'nın en önde oynaması ve sürekli gezmesi" dedi.

GALATASARAY'A KARŞI İYİ OYNAMADIK

Galatasaray karşısında iyi oynamadıklarının altını çizen Buruk, "Bugün çok iyi değildik. Buna rağmen 4-3-3'e karşı 4-4-2'ye döndük, baskı yapmaya çalıştık ve başarılı olup golü bulduk. Daha sonra 2. golü bulmaya çalıştık, fırsatlar geldi ama çıkarken kaptırdığımız toptan gol yedik" şeklinde konuştu.

PUAN DURUMU İSTEDİĞİMİZ GİBİ

Şampiyonluk yarışı hakkında da konuşan Buruk, "Trabzonspor'un 2 puan, Galatasaray'ın 8 puan önünde olmak düşündüğümüz bir şeydi. Şu anda avantajlı durumdayız. Önemli eksikler verdik, önümüzdeki hafta çok zor bir maçımız var. Haftaya rakiplerimiz de birbirleriyle oynuyor. Şu anda avantajlı olan, lider olan takımız. Bunu devam ettirmek istiyoruz. Lige çok kötü başladık, sonunu iyi bitireceğiz dedik. Şu anda bu yolda ilerliyoruz. Yarış devam ediyor, herkes yarışın içinde. Biz takım olarak şampiyon olmak istiyoruz, tabii ki daha iyi olmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

GALATASARAY İLE PUAN FARKI 8

Galatasaray karşısında aldıkları bir puanın kötü olmadığını ifade eden Buruk, "Maçtan önceki hedefimiz galibiyetti ancak bir puan da kötü değil. Galatasaray ile 8 puan, ikili averajı da sayarsak 9 puan fark var" şeklinde konuştu.

VISCA'NIN KIRMIZI KARTI DOĞRU DEĞİL

Edin Visca'ya gösterilen kırmızı kartın doğru olmadığını dile getiren Buruk, "Edin Visca'ya gösterilen kırmızı kartın doğru olmadığını düşünüyorum, çok basit kartlar gösteriliyor. Kimin faul yaptığı belli değil ama Visca'ya kırmızı çıkıyor. Mahmut'a gösterilen kart da böyle" dedi.

ŞAMPİYONLUK YARIŞI VE FİKSTÜR

Şampiyonluk yarışı ve fikstür hakkında da konuşan Burulk"Bizim en zor fikstürümüz bu haftaya kadar olan fikstürdü, Galatasaray maçıyla beraber bu fikstürü de geride bıraktık. Önümüzdeki hafta Antalyaspopr maçımız da çok zorlu bir maç, daha sonra sıkıştırılmış bir fikstüre başlayacağız. Tüm futbolcular durumun ciddiyetinin farkında, her duruma karşı hazırlıklıyız" dedi.Tümü
TÜMÜ