Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Michael Jordan'dan, George Floyd için açıklama

Chicago Bulls efsanesi Michael Jordan, George Floyd'un ölümüyle ilgili üzüntüsünü beyan ettiği, resmi bir açıklama yaptı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Chicago Bulls efsanesi Michael Jordan, George Floyd'un ölümüyle ilgili üzüntüsünü beyan ettiği, resmi bir açıklama yaptı.

Jordan'ın açıklamasında, "Çok üzüldüm, gerçekten acılı ve tamamen öfkeliyim." ve "Ülkemizde farklı ırktaki insanlara karşı kök salmış ırkçılık ve şiddete karşı çıkanların yanındayım. Artık gına geldi." ifadeleri görüldü.

Floyd'un ölümünden sonra Doc Rivers ve Dwane Casey de dahil olmak üzere, NBA'den birkaç kişi daha konuştu.

Eski NBA yıldızı ve Charlotte Hornets'ın şu anki sahibi Jordan, markasının sosyal medya hesaplarında ve ekibin Twitter hesabında yayınlanan açıklamada şunları söyledi:

"Çok derinden üzgünüm, gerçekten acı içindeyim ve tamamen öfkeliyim. Herkesin acısını, öfkesini ve hayal kırıklığını görüyorum ve hissediyorum. Ülkemizde farklı ırktaki insanlara karşı kök salmış ırkçılık ve şiddete karşı çıkanların yanındayım. Artık gına geldi.

"Cevaplar bende değil, ama kolektif olan seslerimiz, gücümüzü ve başkaları tarafından bölünemediğimizi gösteriyor. Birbirimizi dinlemeli, şefkat ve empati göstermeli ve asla anlamsız olan vahşete sırtımızı dönmemeliyiz. Adaletsizliğe karşı barışçıl ifadelerimize devam etmemiz ve sorumluluğu üstlenmemiz gerekiyor. Bir araya gelerek oluşturduğumuz sesimizin, liderlerimize yasalarımızı değiştirmesi için baskı yapması gerekiyor, bu olmazsa, oylama ile sistemik bir değişim yaratmamız gerekiyor. Her birimiz çözümün bir parçası olmalıyız ve herkes için adaleti sağlamak adına, birlikte çalışmalıyız.

"George Floyd'un ailesine ve yaşamları acımasız ve anlamsız bir şekilde ırkçılık ve adaletsizlik eylemlerinden ötürü elinden alınan sayısız insanın yakınlarına başsağlığı diliyorum."

LeBron James de, George Floyd için yapılan protestolar için konuşmuştu.