Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Memphis'in 'Grit and Grind' dönemi, Rudy Gay yüzünden başlamış

Memphis Grizzlies'in uzunca bir süredir devam eden 'Grit and Grind' döneminin başlama sebebinin arkasında yatan hikayeyi, takımın guardı Tony Allen anlattı.

Memphis Grizzlies'in uzunca bir süredir devam eden 'Grit and Grind' döneminin başlama sebebinin arkasında yatan hikayeyi, takımın guardı Tony Allen anlattı.

'Grit and Grind', yani 'Dayanıklılık ve Çaba' gibi bir anlamı olan Memphis'in bu dönemi, takıma 2010'lu yılların başından sonra bir kimlik kazandırmıştı. Diğer takımlara nazaran Grizzlies, oyun stili açısından farklı bir yaklaşımla oynuyordu. Daha sıkı savunma yapan ve daha fiziksel bir oyun sergileyen Memphis ekibinin bu dönemi, o dönem takımın formasını giyen Rudy Gay'in ayak parmağı sakatlığıyla bir maçta oynamamaya karar vermesi sonucu, Tony Allen'ın maç sonrası röportajında bu iki kelimeyi sarfetmesiyle başlamıştı.

Allen, hikayeyi şu şekilde anlattı:

"Uzun lafın kısası, o maçı kazandık. Uydurulduğunu düşünüyorsanız, YouTube'dan da bakabilirsiniz. Rudy'nin oynamamasına çok kızmıştım... Maçta 27 sayı attım, 8 ribaund aldım ve 5 top falan çaldım. Hatırlatayım, 22 maç falan da oynamadığım bir dönemden sonraydı, yani maça ne kadar hazır olduğumu söyleyeyim. Durant 35 falan atmıştı, ama kaybetmişlerdi. Maç sonrasında beni röportaja çağırdıklarında, ilk söylediğim şey 'Hepsi yürekle ilgiliydi. 'dayanıklılık ve çaba.' Bu tabir Memphis'te kullanılmaya böyle başlandı. Yine de kızgındım. Rudy Gay'e aslında laf çakmıştım. Ama bugün kendisi adamımdır. Onu affetmiştim. Fakat evet, her şey Memphis'te böyle başlamıştı."

Grizzlies, 2010 sonrası katıldığı playoffların hiçbirinde en yüksek ulaştığı Konferans Finallerinin ötesine geçememişti.
7/24 NBA TÜRKİYE