Kerr: "Playoff şansımız konusunda iyimserim"

Golden State Warriors başantrenörü Steve Kerr, Warriors'ın playofflara gireceği konusunda iyimser olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; NBA.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Kerr: 'Playoff şansımız konusunda iyimserim'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Nisan 2024 13:59
Golden State Warriors başantrenörü Steve Kerr, Warriors'ın playofflara gireceği konusunda iyimser olduğunu söyledi.

Kerr, takımının son dönemdeki formuna ve soyunma odasındaki pozitif enerjiye bağlı olarak, Batı Konferansı'nda 10. sırayı aldıktan sonra playofflara yükselmek için iyi bir konumda olduğuna inandığını belirtti:

"Son birkaç ayda ortaya çıkan gidişattan gerçekten çok memnunum. Sezon başında bir süre kargaşa içindeydik, kendimizi bulmaya çalışıyorduk. Pek çok oyuncu sadece sahada değil, soyunma odasında da öne çıktı. Sahada ve soyunma odasında gerçekten iyi bir bağımız var, iyi bir kimyaya sahibiz, adamlar birbirini destekliyor ve önümüzde olacaklara dair iyi şeyler hissediyorum. Bence hala özel işler başarma şansımız var."

Kerr ayrıca, Warriors'ın playofflarda yer alabilmek için iki deplasman maçı kazanması gerektiği için üstesinden gelmesi gereken zor bir durumla karşı karşıya olduğunun da altını çizdi:

"Açıkçası bu bir NCAA turnuvası gibi, buradaki ilk hafta sonunu atlatıp ilk tura çıkmak için ilk iki maçı kazanmanız gerekiyor. Ancak bunu yapma şansımız olduğu için heyecanlıyız."

Warriors'ın Şubat ayından bu yana yakaladığı 26-12'lik seri, önlerindeki takımları geride bırakmaya yetmedi. Lakers sezonu Golden State karşısında bir maçlık üstünlükle tamamlayarak 8. sırayı ve daha kolay bir play-in pozisyonunu güvence altına alırken, Sacramento Kings ise bir ay önce ilk altı takımdan biriyken play-in'de 9. sıraya geriledi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam