İsmail Kartal: "Oyuncularım sorumluluk aldılar!"

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Altay maçı sonrasında konuştu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; Fenerbahce.org
Abone Ol
İsmail Kartal: 'Oyuncularım sorumluluk aldılar!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
19 Ocak 2022 22:28
Son güncelleme 20 Ocak 2022 01:47
Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında konuk ettiği Altay'ı 2-1 mağlup eden Fenerbahçe'de teknik direktör İsmail Kartal, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

İşte İsmail Kartal'ın açıklamaları;

"TARAFTARIMIZA MİNNETTARIM"

Taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bugün bizleri yalnız bırakmadılar. Buraya geldiler. Geriye düşmemize rağmen oyuncularıma destek verdiler. Onların desteğiyle geriye düşmemize rağmen kazandık. Daha da farklı kazanabilirdik. Öncelikle taraftarlarımıza, futbol takımımıza destek verdiği için bu zor günde onlara minnettarım.

"DAHA FARKLI OLABİLİRDİ"

Maça iyi başlamak istedik. Enerjimiz vardı. Yediğimiz bir golle demoralize olduk. Toparlandık, dengeledik. Oyun kontrolümüzdeydi. Bulduğumuz golle 1-1 oldu. İkinci yarı hamlelerle daha coşkuluydu. Maçı lehimize çevirmek için yine hamleler yaptık. Çok net fırsatlar vardı. Değerlendirsek farklı olurdu.

"DAHA İYİ OLACAĞIZ"

Kopuk kopuk oynadık. Daha iyi olacağız. Hastalıktan ve sakatlıktan çıkan oyuncular oynasa da henüz tam değiller. Takım savunmasını iyi yaptık. Hücumda üretken değildik geçen hafta. Bugün hücumda daha iyiydik. Duran toptan 2 haftadır gol atıyoruz. Bunu sürekli çalışıyoruz. Oyuncularım bunu iyi yapıyorlar.

"3 PUAN ARMAĞAN OLSUN"

İstatistiklere bakınca takımımızın ortalamaları, ligin çok üzerinde. Sadece ve sadece birazcık daha düzenli oynamaya, birazcık daha topun hızını artırmamız, tempolu oynamamız gerekiyor. Bugünden yarına başaramayabiliriz ama zamanla olacak. Bu 3 puanı taraftarlarımıza, başkanımıza, yöneticilerimize armağan ediyoruz.

"OYUNCULARIM SORUMLULUK ALDI"

"Hafta içi kulübümde yaptığım açıklamaların karşılığını gördüm. Fenerbahçe'nin bir evladı olarak taraftarın mesajı algılamaları, bütün takımı kucakladılar, beni de kucakladılar. Ben zaten Fenerbahçe'nin evladıyım. Beni çok sevdiklerini biliyorum. Ben de onları çok seviyorum. Benden çok oyuncularımı sevmelerini istedim. Birlik olursak daha çok ve daha büyük maçlar kazanacağız. Oyuncularım sorumluluk aldı. Bu bir başlangıç. Henüz tam değiller. Alacaklar oyuncularım yapacaklar,"

"TARAFTARIN BEKLEDİĞİ FENERBAHÇE İÇİN SABIR!"

İsmail Kartal, maç sonrası basın toplantısında da açıklamalar yaptı.

İşte İsmail Kartal'ın sözleri:

"Ben alışığım bu stadyumda çok maçlar antrenörlük yaptım, çok maça çıktım. Rahattım, kendimden emindim. Bu maçı kazanacağımızı düşünüyordum. İki değişiklik yaptık. Nasıl oynamaları gerektiğini söyledik. Futbol rahat ve keyfini alarak oynanır. 5'e 2 oynar gibi. Kulaklarınızı tıkayın, rahat olun, sakin olun dedim. Goller de gelecek emin olun dedim. Yaptığımız değişikliklerle daha basit ve daha hızlı oyun istedim. Buna rağmen oyun tempomuz düşük. Pas ve topun hızını artırmamız gerekiyor. Kopuk kopuk oynadık ama ikinci yarı dolu oynadık. Hastalık ve sakatlıktan dönenler var. Bunlar daha tam değil. Tam olmadıkları için kopuk kopuk oyun oluyor.

Biraz zamana ihtiyaç var. Biraz sabır. Daha dirençli, daha tempolu, taraftarın beklediği Fenerbahçe'yi yaratmaya çalışıyorum." 
 

"BEN İRFAN CAN'IN KIYMETİNİ BİLİYORUM"

"Tekrar taraftarlara dönmek istiyorum. Hafta içi kulübümde bir basın toplantısı düzenledim. İrfan Can ve Mesut'u sordular. 'Türkiye'de kaç İrfan Can var, kaça alabilirsiniz?' dedim. Türkiye'de İrfan Can gibi oyuncu çok az. Kıymetini biliyorum. Onunla da konuştum, Mesut'la da konuştum. Daha verimli olabileceği yerde oynattım onu. O da ikna oldu. Tribünler destek verdi. Mutlu oldum. Bunu bütün takıma yayacağız. Tüm takımın destek gördüğü bir Fenerbahçe için uğraşıyorum."

"FENERBAHÇE İÇİN SAVAŞACAK OYUNCU LAZIM BİZE"

"Bu benim 9. günüm. 9 gündür Samandıra'da kalıyorum. Oyuncularımla birebir ve grup toplantıları yapıyorum. Onları ikna etmeye çalışıyorum. Fenerbahçe'nin ne olduğunu, onların ne kadar değerli olduğunu, bu kadar değerli oldukları için bu kulüpte oynadıklarını anlatıyorum. Fenerbahçe aidiyeti ve duygusuyla savaşacak oyuncu lazım bize. Bunu anlatıyorum oyuncularıma. Hepsi çok istekli. Bugün taraftarımızın el vermesinden çok mutlu oldular. O yüzden ikinci yarı takım daha çok üstüne koydu." 


"MESUT'UN AĞRISI YOK, GAYET SAĞLIKLI"

"Mesut'un ağrıları falan yok. Gayet iyi durumda, çok sağlıklı. Mesut dünya çapında değerli bir oyuncumuz. Sonradan oyuna girdi. Başka maçta 11'de oynar. Mesut bizim kaptanımızdır." 


"TELEFONUM ARAMALARDAN KİLİTLENDİ!"

"Takımı ve oyuncuları tanımak lazım. Yıllardır bu ligdeyim. İşimiz bu. Oyuncularımın özelliklerini göreve gelmeden önce de takip ediyordum. Analizlerle kimin ne vereceğini bilmek, tüm antrenörlerin görevi, işi. Samandıra'da yatıp kalkıyoruz. Hamleleri yaptık, tuttu. Kazandık. Ben mutluyum, oyuncularım mutlu. oyunun gidişatına göre bir plan yapıyorsunuz ama bazen tutmuyor. O zaman değişiklikler olmadı diyorsunuz. Bugün tuttu. Çok şükür.

Ben taraftardan böyle bir etki bekliyordum. Fenerbahçe camiasından, taraftarından çok telefon geliyor. Telefon kitlendi bir ara, açılmadı, bir şey oldu. Ben camiadan mesajı, elektriği aldım. Biz kenetlendiğimizde neler yapacağımız tüm dünyaya göstermiş bir camiayız. Vefalı ve büyük Fenerbahçe taraftarı, bu soğuk havada geldi bizi destekledi."

"SOYUNMA ODASINDA MUTLULUK VARDI!"

"Sivas maçında ve sonraki günde yoğun bir kar yağışı bekleniyor. Yüksek rakım ve zor deplasman. Her maça kazanmak için hazırlanıyoruz. Bu geceden itibaren Sivas'ı düşüneceğiz.

Bu galibiyet, mental ve psikolojik olarak biraz özgüven kattı. Soyunma odasında mutluluk vardı. Herkeste kazanmanın verdiği mutluluk vardı. Herkes birbirine sarılıyordu. Bu bir geçiş süreci. Taraftarlarımızı mutlu etmek için birkaç maç daha kazanmalıyız." 

Tümü
 Reklam