Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Gilbert Arenas, evsiz bir adamın yardımıyla 300 bin dolar kazanmış!

Eski NBA yıldızı Gilbert Arenas, evsiz bir adamın 300.000 dolarlık piyango kazanmasına nasıl yardımcı olduğuna dair inanılmaz bir hikaye paylaştı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Eski NBA yıldızı Gilbert Arenas, evsiz bir adamın 300.000 dolarlık piyango kazanmasına nasıl yardımcı olduğuna dair inanılmaz bir hikaye paylaştı.

Arenas, Powerball ile nasıl 300.000 dolar kazandığını anlatan hikayeyi Instagram'da paylaştı. Arenas, 12 Mayıs'ta kapanmadan önce en sevdiği benzin istasyonunda piyango numaralarını oynamak için evden aceleyle çıktığını yazdı. Ancak, kısa bir süre sonra arabasının çok fazla benzininin olmadığını fark etmişti ve cüzdanını evde bıraktığı için, cebinde sadece 10 dolar vardı.

Favori benzin istasyonuna gitmek için 10 dolarlık benzin almak adına başka bir benzin istasyonunda duran Arenas'tan, evsiz bir adam para istedi. Adama sadece üzerinde 10 doları olduğunu söyleyen Arenas, 5 dolar verebileceğini ve geri kalanını benzin için kullanacağını söyledi.

Evsiz adam Arenas'a nereye gittiğini sordu ve Arenas yalan söyleyip, uzak bir benzin istasyonunu söyledi. Adam, Arenas'a "Sana 5 dolarlık benzin yetmez. 10 dolarla benzin al, kazandığında ise bana 20 dolar verirsin" dedi. Bu konuşmanın ardından Arenas, favori benzin istasyonuna ulaştığında piyango gişesinin kapandığını gördü.

"TEBRİKLER, 300 BİN DOLAR KAZANDINIZ"

Arenas ertesi gün "Tebrikler 300 bin dolar kazandınız" diyen bir mesaja uyandı. Ama bunun bir aldatmaca olduğunu düşündüğü için görmezden geldi. Günün ilerleyen saatlerinde Powerball oynamak için yine en sevdiği benzin istasyonuna gittiğinde, mekan sahibi kendisine "Sen kazanmıştın, mesaj attım." dedi. Arenas, "Dün oynamadım ki" diye yanıt verince, mekan sahibi "Dün erken kapattığım için senin numaralarınla oynadım ve sen kazandın." ifadesini kullandı.

Arenas daha sonra Cumartesi günü evsiz adamı ziyaret ettiğini ve açıklamadığı bir miktar ile payını verdiğini söyledi. "Bana doğru atladı ve 5 dakika boyunca sarılıp ağlayarak dua etmeye başladı," diye durumu açıklayan Arenas, "Evsizlere para vermişliğim vardır ama asla biri tarafından böyle kutsanmamıştım. Ban yaptığı o jest, ona da kazandırdı" ifadesini kullandı.

Arenas'ın düzenli olarak piyango oynadığı ve Calabasas'taki aynı benzin istasyonunda aynı numaraları seçtiği tahmin ediliyor.