Fenerbahçeli Barış Hersek'ten Nusret açıklaması!

Nusret'in Fenerbahçe'nin THY Euroleague kutlaması sırasında Nusret'in tuzlama hareketi çok konuşuldu. Fenerbahçeli Barış Hersek, Nusret ile ilgili tepkisinin ardından ilk kez konuştu.

Haber; Hürriyet
Abone Ol
Fenerbahçeli Barış Hersek'ten Nusret açıklaması!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
23 Mayıs 2017 10:00
Barış Hersek'ten Nusret açıklaması! Fenerbahçe'nin Olympiakos'u devirerek Euroleague şampiyonu olduğu mücadelenin ardından büyük bir sevinç yaşanırken kupa töreninde ilginç bir görüntü oluştu. Ünlü et restoranı işletmecisi Nusret Gökçe, sarı lacivertli basketbolcularla kupa törenine çıkınca Barış Hersek duruma tepki göstermişti. İşte muhteşem zaferin kutlama organizasyonu sonrası açıklamalarda bulunan Hersek ile yapılan röportaj ve Nusret Gökçe tepkisinin perde arkası:

Fenerbahçe taraftarlarının desteği hakkında ne düşünüyorsunuz?
Fenerbahçe'de ikinci yılım. İlk olarak Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım'a, daha sonra da koçumuz Zeljko Obradovic'e bana bu ailede yer alma fırsatı verdikleri için çok teşekkür ediyorum. Muazzam bir taraftar grubumuz var. Onlara ne kadar teşekkür etsek az. Bundan 5-10 sene önce İspanya'da maç yapmaya gidince oradaki taraftarların oyunu çok iyi bilmesine ve hakem üzerinde baskı kurmasına imrenirdim. Artık biz çoktan o seviyeye geldik. Taraftarlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Bizi burada kaç kez kendimize getirip ayağa kaldırdıkları maç sayarım. Çok büyük bir aileyiz. Zaten taraftarlarımız olmasa bizim yaptığımız işin bir rengi olmaz.

Bu başarınız Türk basketbolunu nasıl etkiler?
Bizler Türkiye Cumhuriyeti evlatlarıyız. Bu başarı gerçekten çok büyük ve önemli ama aslolan istikrar tutturabilmek. Bunun arkasını umarım biz ve diğer Türk takımları getirebilirler. Çünkü tarihe bakıyorsunuz, Türk takımları bir başarı sağlıyor, sonra 5-10 yıl hiçbir şey yok. Bunu kırmalıyız artık.

Kupa töreni sırasında takımın arasına girip kupayla fotoğraf çektiren Nusret'e bir tepkiniz (Barış, törende Euroleague Kupası'nı alıp Fenerbahçeli oyuncularla fotoğraf çektiren Nusret'i eliyle gösterip, "Neden burada?" dercesine bir işaret yapmıştı) oldu. O an hakkında neler söylersiniz?
O tepki asla, kendisinin şahsına karşı ortaya çıkan bir tepki değil. Orada, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bireyleri var. Türkiye'ye gelen Avrupa'nın en büyük kupasının Fenerbahçe bireylerince kutlandığı bir yerde, Fenerbahçe Spor Kulübü'ndeki büyük ailemiz harici kimsenin orada bulunmaması gerekiyordu. Kendisinin restaurantında yemek yemişliğim de vardır, merhabamız da var. O anda öyle bir tepkim oluştu ve ben bu şekilde yansıyacağını da tahmin etmemiştim. Tepkimi, kesinlikle yanlış anlaşılması için göstermedim. Tek sebebim; Orada Fenerbahçe ailesi üyeleri haricinde kimsenin olmaması gerektiğine inanıyor olmam. Öyle bir şey görünce, zaten herkeste adrenalin patlaması yaşanıyor. Kendisinin ne işi var orada yani? Ondan sonra koçumuz da gördü zaten zannedersem, koçumuzun da oradaki müdahalesiyle olay kapatıldı Üzücü bir olay, çünkü Türkiye Cumhuriyeti'nin evlatlarıyız hepimiz. Ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde böyle bir başarı yaşanırken, bırakın coşkuyu da bu zafer uğruna alın teri dökenler yaşasınlar. Önemli olan sadece buydu, şahıslarla alakalı bir tepkili asla mümkün olamaz.Koç Obradovic hakkında neler söylemek istersiniz?
Basketbola dair bir kütüphane yapacak olsam, içine bir tek koç Obradovic'i koyardım. Hoca çok profesyonel, karakterli ve çalışkan.

Bench'te maçlarda hep ayaktasın. Bu bir sır ya da totem mi?
Ben totemlere inanmam. Ama hep ayakta durmam benim bir sırrım olarak kalsın. Ben tek bir şeye inanırım. O da çalışmak. Çalışmayı çok seviyorum ve bu şampiyonluk 13. kupam oldu. Demek ki bazı şeyleri doğru yapıyorum ki, tercih ediliyorum. Gerçekten çok gururluyum.

Tümü
TÜMÜ