Demirören'den yeni sezon mesajı

Galatasaray ile Fenerbahçe'nin karşı karşıya geldiği Süper Kupa karşılaşması öncesinde TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve iki takımın Asbaşkanları yeni sezon dileklerini iletti.

Haber; AA
Abone Ol
Demirören'den yeni sezon mesajı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
12 Ağustos 2012 22:14
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, "İnşallah hedefimiz, yeni sezonda birlik beraberlik içerisinde Süper Lig'e başlamak, birlik beraberlik içinde bitirmek olacaktır" dedi.

Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu, TFF, Fenerbahçe ve Galatasaraylı yöneticilere, Palandöken Kış Turizm Merkezi'ndeki Dedeman Ski Lodge Otel'de iftar verdi.

Yıldırım Demiören burada yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2 yıl önce Süper Kupa'nın Erzurum'da oynanması için bir söz verdiğini, o günün şartları uygun olmadığı için karşılaşmanın yapılamadığını ifade ederek, "Erzurum'da verilmiş bir sözdü. Erzurum'da inşallah bu akşam Türkiye'nin özlediği bir ortamda, özlediği şekilde maç olacağına inanıyoruz" diye konuştu.

Cumhuriyet Caddesi'nde Fenerbahçeli ve Galatasaraylı taraftarların formalarıyla birlikte yürüdüklerini gördüklerini anlatan Demirön, "Bizim bu gördüğümüz özlem inşallah İstanbul'a, büyük şehirlerimize de yansır. Futbolu sahada oynanan ve sahada biten, futbolu bir zevk oyunu olarak gördüğümüz vakit, futbolumuzun daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum" dedi.

Demirören, Türkiye'nin birlik, beraberliğe ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, "İnşallah hedefimiz, yeni sezonda birlik beraberlik içerisinde Süper Lig'e başlamak, birlik beraberlik içinde bitirmek olacaktır" dedi.

KİĞILI VE ALİ DÜRÜST

Fenerbahçe Başkanvekili Abdullah Kiğılı da, Erzurumspor'un 3. Lig'de oynamasından dolayı üzüntülü olduğunu belirterek, Erzurumspor'un bir an önce eski günlerine dönme arzusunda olduğunu söyledi. Kentte çok sayıda Fenerbahçe taraftarı olduğuna ilk defa şahit olduğunu anlatan Kiğılı, "Fevkalade gurur duydum. Ben de en kısa zamanda burada Fenerium mağazasını Erzurum'da hizmete açacağız. Buna söz veriyoruz" dedi.

Kiğılı, Oltu taşından yapılan ürünlerin mağazalarında satılacağını belirtti.

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst ise "Buraya geldiğimiz vakit üzerimizdeki kara bulutların dağıldığını gördük, yeni bir sayfa açıldığını gördük. Bundan da mutluluk duyduk. Sokaklarda Galatasaraylı olduğu kadar Fenerbahçelilerle resim çektirdim. Dolayısıyla bu dostluğun İstanbul'da da devam edeceğini ümit ediyorum ve buna da eminim" diye konuştu.
Erzurum'da iyi ağırlandıklarına işaret eden Dürüst, "Bu futbol sahasında oynanan bir oyun. Bunun sonucunda ne olursa olsun bu dostluk her zaman devam edecek" dedi.

Ticaret Borsası Başkanı Hınıslıoğlu da ezeli ve ebedi rakipler Fenerbahçe ve Galatasaray'ı Erzurum'da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Demirören'e, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler Kiğılı'ya, Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hınıslı da Dürüst'e, Oltu taşından yapılan ürünlerden armağan etti.


Sonuçlanan Transferler
Tümü
TÜMÜ