Çakır hedef tahtasında!

EURO2012'de gösterdiği başarılı performansla tüm otoritelerden tam not alan Cüneyt Çakır, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta verdiği kararlarla tartışma yarattı.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Çakır hedef tahtasında!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Ağustos 2012 10:33
EURO2012'de gösterdiği başarılı performansla tüm otoritelerden tam not alan Cüneyt Çakır, Süper Kupa'da Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta verdiği kritik kararlar ile maça damga vurdu.

Karşılaşmada bir kırmızı kart ve bir de penaltı çıkartan Çakır, böylelikle 6. kez çıktığı Galatasaray - Fenerbahçe maçında 8. kez kırmızı kartına başvurmuş oldu.

Fenerbahçe'nin attığı ikinci golden önce Cristian'ın topa elle temasını 'çarpma' olarak değerlendiren Çakır, Galatasaray'ın kazanmış olduğu ikinci golden önce de sarı-kırmızılı futbolcuların Kuyt'a yaptığı müdahaleyi faul olarak yorumlamadı.

Karşılaşmada Engin Baytar'a bir kırmızı kart çıkartan Çakır, 90. dakikada ise çizgi hakemi Bülent Yıldırım'ın uyarısı ile çaldığı penaltı ile büyük tartışmaları beraberinde getirdi.

Peki Cüneyt Çakır'ın kararları doğru mu yoksa yanlış mıydı? Sabah Gazetesi'nden Ahmet Çakar, Hürriyet Gazetesi'nden Erman Toroğlu ve Milliyet Gazeetsi'nden Selçuk Dereli Cüneyt Çakır'ın dev derbideki performansını değerlendirdi. 

Toroğlu ve Dereli, Cüneyt Çakır'ın 90. dakikada verdiği penaltı kararının 'doğru' olduğu görüşünde birleşirken; Çakar ise bu pozisyonun penaltı olarak değerlendirilmesini hata olarak yorumladı.

AHMET ÇAKAR:
Fenerbahçe'nin attığı ikinci gol öncesi top Cristian'ın eline çarpıyor. Ama adı üzerinde kasıtlı bir durum yok, çarpma var. Topa ıska geçen Cristian istemeden topa dokunuyor. Vurduğu topta da Kuyt'ın golü geliyor. Burada da ofsayt yok zira defans ofsaytı bozuyor. G.Saray'ın 3. golünü attığı penaltı kesinlikle yanlış bir karar. Kaldı ki penaltıyı Çakır değil çizgi hakemi verdi. Caner hamlesini yapıyor, Umut'un sağ ayağının hemen arkasına yere basıyor ve bu arada Umut yavaş yavaş havalanmaya başlıyor. Umut penaltıyı hakemlere yedirmiş.

SELÇUK DERELİ:
Maçı son derece kötü yöneten Cüneyt Çakır ve ekibi geceye damgasını vurdu. Galatasaray’ın kazanmış olduğu golden önce Kuyt’a bir değil, iki defa yapılan faulu vermeyen Çakır ve yardımcıları büyük hata yaparak Galatasaray’ın bu golü kazanmasına zemin hazırladı. Ayrıca Umut’a yapılan pozisyon penaltıysa (ki bence de penaltıydı), Kuyt‘a yapılan da bin defa fauldü. Fenerbahçe’nin golünden önce top Baroni’nin eline geliyor ancak, top bu oyuncunun vücudundan sekerek koluna geldiği için hakemin devam kararı doğruydu.

ERMAN TOROĞLU:
Galatasaray'ın attığı ikinci golden sonra Kuyt'a net faul var. Fenerbahçe'nin attığı ikinci golden sonra da Baroni'nin net elle oynaması var. 90. dakikadaki penaltı pozisyonunu Cüneyt Çakır değil Bülent Yıldırım verdi. Bence de doğru bir karardı. Cüneyt Çakır Avrupa'da iyi maçlar yönetti, aramıza döndü şirazesi kaydı. Dağlara, taşlara kötü maç yönetti. Onu da şaşırttık. Aslında bana sürpriz gelmiyor. Biz şike davasında UEFA'yı şaşırttık, onların kimyasını bozduk. UEFA'nın yanında Cüneyt Çakır'ın esamesi mi okunur.


Sonuçlanan Transferler
Tümü
TÜMÜ