Engin Baytar yandı!

Erzurum'da oynanan Süper Kupa finalinde Fenerbahçe'yi 3-2 mağlup eden Galatasaray'da kırmızı kart gören ve ardından FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır'a fiziksel temasta bulunan Engin Baytar'ı ağır bir ceza bekliyor. İşte TFF'nin disiplin talimatlarının ilgili maddesi...

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Engin Baytar yandı!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
12 Ağustos 2012 23:27
SPORX ÖZEL - Erzurum'da Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan tarihi Süper Kupa maçında gülen taraf 3-2'lik skor sarı-kırmızılı takım oldu. Sahaya atılan meşalelerden dolayı iki kez duran oyunda tansiyon bir an olsun düşmezken; karşılaşmanın 67. dakikasında Engin Baytar ile Cüneyt Çakır arasında yaşananlar Süper Kupa'ya damga vurdu.

Fenerbahçe'nin attığı ikinci golden sonra hakem Cüneyt Çakır'a büyük tepki gösteren ve gördüğü kırmızı karttan sonra Çakır'a fiziksel müdahalede bulunan Engin Baytar'a büyük bir ceza bekliyor.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Disiplin Talimatnamesi'nin 45. maddesinin 1. bendine göre müsabaka görevlilerine saldırıda bulunan futbolculara beş ile on müsabakadan men cezası verilmesi öngörülüyor.TFF'nin ilgili maddesinde; "TFF mensuplarına, müsabaka görevlilerine, yöneticilere veya diğer kişilere saldırıda bulunan futbolculara beş ila on müsabakadan men cezası verilir" ifadesi kullanılıyor.

TFF'nin 45. maddesi üzerinden cezaya çarptırılması gündemde olan Engin Baytar'ı bir büyük tehlike daha bekliyor. Kendisine şiddetli bir şekilde itiraz eden ve fiziksel temasta bulunan Engin için rapor hazırlayacak olan Çakır, bu raporunda kişisel haklarına saldırıda bulunulduğunu ifade eden bir cümleye yer verirse Engin Baytar'a üç ila yedi maç arasında ceza verilecek.

TFF'nin 42. maddesinin c bendinde; "Fiillerin müsabaka görevlilerine yönelik olması halinde ise üç ila yedi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı veya yirmi bir ila elli gün arasında hak mahrumiyeti cezası verilir" ifadesi kullanılıyor.

Süper Kupa sevincini doyasıya yaşamayan Engin Baytar'ın Fenerbahçe ile oynadığı maçtan sonra en az 5 maç müsabakalardan men cezası alması bekleniyor. 


Sonuçlanan Transferler
Tümü
TÜMÜ