Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Stevens: "Bütün övgüyü benim almam aptalca"

Boston Celtics baş antrenörü Brad Stevens, Boston'ın başarısı için aldığı tüm övgülerden rahatsızlık duyduğunu ve tüm övgüyü oyuncularının alması gerektiğini açıkladı.

Boston Celtics baş antrenörü Brad Stevens, Boston'ın başarısı için aldığı tüm övgülerden rahatsızlık duyduğunu ve tüm övgüyü oyuncularının alması gerektiğini açıkladı.

Celtics'in Gordon Hayward ve Kyrie Irving olmak üzere iki All-Star oyuncusunu kaybettiği bir sezonda, Stevens Boston'a 55 galibiyette liderlik etti ve Celtics'in Cleveland Cavaliers'a karşı oynanan Doğu Konferansı Finalleri serisinde 1-0 önde olmasını sağladı.

Boston'ın başarısı için aldığı övgü sorulduğunda, Stevens bu övgülerin hepsini oyuncularına bırakmayı tercih edeceğini söyledi:

"Aptalca. Övgüler rahatsızlık verici, ve bu adamların alması gereken bir şey. Hepimizin oynayacağı bir rol var ve hepimiz o rolü olabildiğince oynamalıyız."

Bilinçli bir şekilde, bir hata yaptığı takdirde medya mensuplarının kendisini eleştirebileceğini bilerek, Stevens bu ihtimali "Yapın. Bu harika olurdu." şeklinde yorumladı.

Sürekli olan kadro değişikliğine rağmen, Celtics Stevens altında her sezonda daha fazla maç kazanmıştı ve bu gece Cavaliers'a karşı TSİ 03.30'da seride 2. maçına çıkacak.
7/24 NBA TÜRKİYE