Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Stevens: "Bütün övgüyü benim almam aptalca"

Boston Celtics baş antrenörü Brad Stevens, Boston'ın başarısı için aldığı tüm övgülerden rahatsızlık duyduğunu ve tüm övgüyü oyuncularının alması gerektiğini açıkladı.

Boston Celtics baş antrenörü Brad Stevens, Boston'ın başarısı için aldığı tüm övgülerden rahatsızlık duyduğunu ve tüm övgüyü oyuncularının alması gerektiğini açıkladı.

Celtics'in Gordon Hayward ve Kyrie Irving olmak üzere iki All-Star oyuncusunu kaybettiği bir sezonda, Stevens Boston'a 55 galibiyette liderlik etti ve Celtics'in Cleveland Cavaliers'a karşı oynanan Doğu Konferansı Finalleri serisinde 1-0 önde olmasını sağladı.

Boston'ın başarısı için aldığı övgü sorulduğunda, Stevens bu övgülerin hepsini oyuncularına bırakmayı tercih edeceğini söyledi:

"Aptalca. Övgüler rahatsızlık verici, ve bu adamların alması gereken bir şey. Hepimizin oynayacağı bir rol var ve hepimiz o rolü olabildiğince oynamalıyız."

Bilinçli bir şekilde, bir hata yaptığı takdirde medya mensuplarının kendisini eleştirebileceğini bilerek, Stevens bu ihtimali "Yapın. Bu harika olurdu." şeklinde yorumladı.

Sürekli olan kadro değişikliğine rağmen, Celtics Stevens altında her sezonda daha fazla maç kazanmıştı ve bu gece Cavaliers'a karşı TSİ 03.30'da seride 2. maçına çıkacak.
7/24 NBA TÜRKİYE