Sözleşmesini feshedip, depremden kurtuldu

Yeni Malatyaspor'da forma giyen Yakup Alkan, yaşanan deprem felaketinden birkaç gün önce sözleşmesini feshedip şehirden ayrıldı.

Haber; Hürriyet, Fotoğraf; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Sözleşmesini feshedip, depremden kurtuldu
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Şubat 2023 08:43
Depremde hayatını kaybeden Yeni Malatyaspor'un kalecisi Ahmet Eyüp'ün Gaziantepspor'da antrenörlüğünü, Yeni Malatyaspor'da teknik direktörlüğünü yapan Hasan Özer, Ahmet Eyüp'ü şöyle anlattı: "Gaziantep'te Hikmet Karaman'ın ekibindeydik. Kaleci antrenörümüz Ahmet Ziya Yüce 16- 17 yaşlarındayken Ahmet Eyüp'ü A takıma çıkarmıştı

DÜĞÜNDE SÜRPRİZ

Düğününde kendisine sürpriz yaparak takım olarak Malatya'dan Gaziantep'e gitmiştik, dünyalar onun olmuştu. Muhteşem biriydi. Herkes tarafından sevilirdi. Adeta ağzı vardı dili yoktu. Her denileni yapmaya çalışırdı. Aynı apartmanda takım arkadaşı forvet Yakup Alkan depremden 2 gün önce mukavelesini feshedip Malatya'dan ayrılınca çok üzülmüştü. Yakup ayrılmasa belki o da felaketi yaşayacaktı.

KORİDORA ÇIKMIŞ

Hatta teknik direktör Yılmaz Vural, Yakup'un ayrılışına sitem etmişti ancak her işte bir hayır var. Arkadaşları '2 artı 1 ev sana küçük gelir taşın' demişti. O ise 'Ben ve eşim içinde mutluyuz' yanıtını vermişti. Depremde Ahmet koridora çıkmış eşi de yatak odasında kalmış. Eşi kurtuldu, Ahmet kolonların arasında sıkışmış."

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam