Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Rivers: "Ray Allen konusunda başarısız oldum..."

LA Clippers koçu Doc Rivers, Boston Celtics'ten eski oyuncusu Ray Allen'ın, Kevin Garnett'in forma emekliliği törenine gelmesinin 'büyülü' olacağını söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
LA Clippers koçu Doc Rivers, Boston Celtics'ten eski oyuncusu Ray Allen'ın, Kevin Garnett'in forma emekliliği törenine gelmesinin 'büyülü' olacağını söyledi.

Boston, 2007 sezonunda Paul Pierce'a katılmak için Ray Allen ve Kevin Garnett'i aldıklarında Big Three oluşmuştu.

Sonrasındaki beş yıl boyunca, Celtics bir NBA şampiyonluğu ve iki Doğu Konferansı şampiyonluğu kazanmış ve her sezon Doğu yarı finallerine ulaşmıştı.

Ancak üçlü, Allen'ın rakip olan LeBron James ve Miami Heat'e katılmak üzere ayrılmasıyla 2012'de dağılmıştı.

Bu dönemde Boston'a liderlik eden Rivers, Pierce'ın geçtiğimiz sezonlarda düzenlenen forma emekliliğine Allen'ın gelmemesi yüzünden, kendisini suçladı:

"Martin Luther Kings'in bir lafı vardı 'Şimdi tam zamanı' diye. Bizim çocuklarla geçen konuştuğumda, 'Çocuklar' dedim, 'Doğru zaman diye bir şey yok. Şimdi tam zamanı. Yapın şunu. Hiç sorun olmaz, harika olur hatta.' O Celtics takımının iyi olmasının sebebi, inatçı olmaları, güçlü olmaları gerekmeleri ve birliktelikleriydi. Bu durumun, onlar için kötü olmasının sebebi de, aynı nedenlerden ötürü."

"Bu durumun suçunu üzerime alıyorum. Paul'un forma emekliliği töreninde başarısız olmuştum. Ray'in oraya gelmiş olması gerektiğini düşünmüştüm. Bunun için uğraşmıştım da. O da gelmek istiyordu, gelecekti de, ama gelmedi. Yani bu işi çözmemiz lazım. Seneye Kevin'in formasını emekli edecekleri zaman, gelmesi bence büyüleyici olur. Alacağı alkış karşısında eminim şok olacaktır. Zamanında, düşmanımıza gittiği için ben de ona kızmıştım."

Allen, normal sezonda Celtics için 358 maçta yer almış ve 16.7 sayı ortalamayla oynamıştı.

Pierce'ın Allen ile aralarını düzelttiği biliniyor. Bununla birlikte, Garnett ve Rondo'nun Allen ile halen konuşmadıklarına inanılıyor.