P.Karşıyaka'da yüzler gülüyor

Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Ufuk Sarıca 87-66'lık TED Ankara Kolejliler galibiyetinin ardından yaptığı açıklamada ligdeki durumlarından memnun olduklarını söyledi.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
P.Karşıyaka'da yüzler gülüyor
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
12 Ocak 2013 21:07
Beko Basketbol Ligi'nde TED Ankara Kolejliler'i 87-66 mağlup eden Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Ufuk Sarıca, ''Ligde devreyi ilk 4 içinde tamamlamak bizi sevindirdi'' dedi.

Sarıca, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, bugün takım olarak ortaya koydukları konsantrasyon ve mücadeleyle zor müsabakayı kolaya çevirdiklerini söyledi.
Maç içinde tempolu bir oyun ortaya koyduklarını ifade eden Sarıca, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bugün kendimiz gibi oynadık. Maç içinde çok farklı öndeydik, maçın sonunda genç arkadaşlarımız oyuna katkı verseydi maç sonucu daha farklı olabilirdi. Ligde devreyi ilk 4 içinde tamamlamak bizi sevindirdi. Lig tablosuna baktığımızda, altımızda kağıt üzerinde bizden çok daha güçlü ve bütçeli kadrolar var. Sıralamada üstteki takımlarla da kafa kafayayız. Son dakikada kaybettiğimiz maçlar olmasa daha üst sıralarda olabilirdik. Artık salı günü başlayacağımız EuroChallenge maçlarına bakacağız. Evimizdeki ilk maçı kazanmamız lazım. Bugün güzel bir taraftarımız vardı, ama bu salonu dolu görmek istiyoruz. Dolu tribünlere oynamak bizi daha arzulu oynatıyor.''

Ercüment Sunter'in görüşleri

TED Ankara Kolejliler Başantrenörü Ercüment Sunter ise bu sene bir karşılaşmayı ilk defa terlemeden bitirdiğini belirterek, şöyle konuştu:

''Maça takım olarak gelmemişiz. Normalde terlediğim için her maç bir gömlek, bir fanila değiştirirdim. Ama bugün terlemeden maçı bitirdim. Hiç konsantre değildik, Karşıyaka vurdu, geçti. İlk periyottan sonra maç bitti. İlk devreyi 7. bitirdik. Bize yakışmayan bir maç oldu, rezalet oynadık. Karşıyaka'yı tebrik ediyorum, zaten iyi oynuyorlar. Biz de bir an evvel toparlanıp, kendimize gelmemiz lazım.''
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam