Murat Sancak: "2 aşı yaptırana yasak olmaz"

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, Twitter üzerinden açıklamalar yaptı.

Abone Ol
Murat Sancak: '2 aşı yaptırana yasak olmaz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
05 Ağustos 2021 15:41
Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, Twitter üzerinden kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Başkan, "Çok değerli Adana Demirspor taraftarları, maçlara giriş ile ilgili detaylı açıklamayı Türkiye Futbol Federasyonu ilerleyen günlerde duruma göre açıklama yapacak. Bilim kurulu kararına göre, şu anki durum 2 aşıyı yaptırmış olan 14 gün bekleme süresi var ama maçtan 48 saat önce test yaparsa maça girer. Bugün(dün) 19.40 'da bilet satışına başlanacak. Aynı anda kombine almak isteyende kombine alabilecek."dedi.

Murat Sancak, "Bu maç özel bir maç olduğu için bilet fiyatlarını kombine bölü 20 maç eşittir 1 maç fiyatı olarak belirlendi. İsteyen uygun fiyatlı olan kombine alabilecek isteyen daha pahalı olan bilet alabilir. İlerde kapanma olsa bile 2 aşısını yapmış olana yasak olmaz. Bilim kurulu kararı insan hayatı maç seyretmekten önemli. Bu yüzden herkes aşıya. 14 günlük süreyi de test yaparak atlatabiliriz. Sloganımız önce sağlık. "diye konuştu.

Sancak son olarak,"Türkiye Futbol Federasyonundan gelen cevap, 2 aşıyı da yapanlar 14 gün sonra 180 gün boyunca test yapmadan girebilecek. Covid geçirmiş olan son test tarihinden itibaren 180 gün test yapmadan girebilecek. Tek doz yapanlar test yapmak zorunda. Aşı sırası gelmeyen herkes yaş sınırı olmadan test yapacak. Ayrıca kombine almış olanlar Adana Demirspor-Beşiktaş maçına girebilir." şeklinde ifade kullandı. (5 Ocak)


Tümü
TÜMÜ