Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Malone: "Oyuncu alması kolay, asıl yetiştirmek zor"

Denver Nuggets'ın başantrenörü Michael Malone, takımın bu yaz en iyi serbest oyuncuyu almaktan ziyade, ekibin geçen sezon elde ettiği başarının üzerine yapılanmak istediklerini belirtti.

Haber; Sporx.com
Denver Nuggets'ın başantrenörü Michael Malone, takımın bu yaz en iyi serbest oyuncuyu almaktan ziyade, ekibin geçen sezon elde ettiği başarının üzerine yapılanmak istediklerini belirtti.

The Athletic'ten Nick Kosmider'a göre, Malone ligin en iyi oyuncularından bazılarının öne çıktığı büyük serbest oyuncu döneminin geçeceği yaz öncesinde konuştu ve yaz döneminde gerçekleşebilecek, New Orleans Pelicans ile Los Angeles Lakers arasında yapılan Anthony Davis takası gibi anlaşmalara nazaran, Denver'ın bir sonraki büyük balığa sahip olmaları gerektiğini düşünmediğini belirtti.

"KENDİ OYUNCUNUZU ONLARDAN BİRİ YAPMAK DAHA ZOR"

Malone bunun yerine, ekibin sahip olduğu mevcut oyuncuyu geliştirmeye odaklanması ve onları elit oyunlardan birine dönüştürmesi gerektiğini düşündüğünü açıkladı:

"Kolay cevap her zaman 'Haydi X Oyuncusunu alalım' demektir. Bazen asıl zorluk, oyunculardan birini bu oyunculardan birine çevirmektir. Burada sahip olduğumuz kültürün, çalışma kültürünün kanıtı olacak sayısız örneğine sahip olduk."

Malone, Nuggets'ı önceki sezonda Batı Konferansı'nda ikinci sıraya çıkarmıştı. Playoffların ikinci turunda Portland Trail Blazers tarafından yedi maçta mağlup edilmişlerdi.