Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kyrie: "Oyunu özledim, taraftarları özledim..."

Brooklyn Nets süperstarı Kyrie Irving, omuz sakatlığından ötürü iki ay oynamadıktan ve sezonu kapatması ihtimali bulunabilecek ameliyat geçirmeden, geçtiğimiz akşam geri döndü ve Nets için 21 sayıyla oynadı.

Haber; Sporx.com
Brooklyn Nets süperstarı Kyrie Irving, omuz sakatlığından ötürü iki ay oynamadıktan ve sezonu kapatması ihtimali bulunabilecek ameliyat geçirmeden, geçtiğimiz akşam geri döndü ve Nets için 21 sayıyla oynadı.

All-Star point guard, 24 Aralık'ta bir kortizon iğnesi olmuş ve bu hafta tam antrenmanlara dönmüştü.

Irving, saha içi bir TV röportajında şu ifadeleri kullandı:

"Benim için gerçekten sürpriz değil. Oyunu özledim, bu taraftarları özledim... Burada olduğum için minnettarım, geri dönmek için çok çalıştım. Oyunu çok seviyorum, çok özlemiştim."

"Burada edinmek istediğimiz kültür, şampiyonluk düzeyinde bir organizasyon kültürü. Önümüzdeki birkaç yıl boyunca rekabet edebilmek için, bunu yapmak istiyoruz ve bu sayede, basketbol oynamayı bıraktığım zaman bu kültür hala tutarlı kalabilir diye düşünüyorum. Peşinde olduğum şey bu. Bu uzun vadeli bir hedef."

"KENDİM OLMAYA DEVAM EDECEĞİM"


Kyrie'nin Brooklyn Nets ile olan ilişkisi birçok eleştiriyle karşılanmıştı. Bazıları soyunma odasına olumsuz bir hava getirdiğini söylerken, bazıları lider olarak başarısızlıkları nedeniyle onu sürekli olarak suçlamıştı.

Irving, hakkında söylenenlerden rahatsız olmadığını açıkça belirtti:

"Soyunma odasına getirdiğim şeylerle ve olumsuz tarafıyla ilgili pek çok şey söylendi. Ben kendim olmaya devam edeceğim. Adamlara bir şeyler öğreteceğim ve gerektiğinde onlara pozitif anlamda cesaret verip, onları bir kenara çekip, takım halinde hareket ettiğimizden ve aynı kafada olduğumuzdan emin olacağım."

Irving ve Nets'in sağlamlığı, Salı gününden itibaren test edilecek. Sırayla Utah Jazz, Philadelphia 76ers, Milwaukee Bucks, yine 76ers ve Los Angeles Lakers ile karşılaşacaklar ve bu takımlar da sezondaki en iyi ekiplerden bazıları.