Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kevin Durant: "Seattle, NBA'e geri dönsün"

Seattle Supersonics formasıyla 1 sezon geçiren Kevin Durant, şehrin bir takımı hak ettiğini söyledi.

Profesyonel kariyerinin ilk sezonunu Seattle Supersonics'te geçiren Kevin Durant, Seattle'a tekrar bir NBA takımının dönmesini desteklediğini söyledi.

ESPN'e konuşan Kevin Durant, "Seattle bir basketbol şehridir. Her şeyiyle spor aşığı bir şehir. Seattle doğumlu oyuncular, şehri NBA'de çok iyi bir şekilde temsil ediyor. Bence, tüm şehir bir NBA takımını hak ediyor. Golden State nasıl hak ediyorsa, Los Angeles Lakers nasıl hak ediyorsa, Seattle da aynı şekilde. Bence, orada bir NBA takımı göreceğiz." ifadelerini kullandı.

Seattle günlerini hatırlayan Kevin Durant, "Aklımda kalan anları düşünüyorum ve orada yaşamayı seviyordum. Oklahoma City'de harika yıllar geçirdim ve benim için mükemmel anılar vardı. Fakat, Seattle ile aramda hala bağlantı var. Sponsor için o bölgeye gittiğimde her zaman bir Sonic olarak kalacağımı hissettiriyorlar. Üzerimdeki formanın ne olduğu fark etmez, onlar da bunu biliyor." diyerek sözlerini noktaladı.

1968 yılında kurulan Seattle Supersonics, yeni salon konusunda çıkan sorunlar ve seyirci ortalaması nedeniyle 2008 yılında Oklahoma City'e taşınmıştı.