Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Jay Williams'tan, NBA maçları için "Cruise gemisi" fikri!

Eski NBA oyuncusu ve şimdiki ESPN analisti Jay Williams, cruise gemilerinde playoff maçları oynama fikrini sundu.

Haber; Sporx.com
Eski NBA oyuncusu ve şimdiki ESPN analisti Jay Williams, cruise gemilerinde playoff maçları oynama fikrini sundu.

Eski Duke Üniversitesi yıldızı, alışılmışın dışında ve farklı olan fikrini şu şekilde dile getirdi:

"Belki bu devasa cruise gemilerinden ikisini alabilirsiniz ve herkes gemiye girmeden önce testler yaptırabilir. Oyuncunun ve yakın ailesinin, eşinin ya da çocuklarının onlarla gitmesine izin verilir.

"Asla sahile gitmezsiniz, cruise gemilerinde kalırsınız ve bu yolcu gemilerine iki saha inşa edersiniz. Taraftarların gitmesine izin verilmeyebileceğini biliyorum, ancak yine de yayın şirketleri bu maçları yayınlayabilir, takım üyeleri ve aile üyeleri, ne olursa olsun 40 günlük bir süre için izole edilebilir. O zaman bu maçların düzenlenmesine izin verilir. Doğrudan playofflara gidersiniz, belki de her takımın hazırlaması için bir hafta verirsiniz, ancak doğrudan Doğu Konferansı ve Batı Konferansı için bu olaya girişirsiniz. O zaman bu cruise gemisinde bir şampiyonluk maçı düzenlersiniz."

NBA takımlarının, sınırlı sayıdaki koronavirüs testlerine ihtiyacı olanlardan "önce ulaştığı" için bir süredir eleştiri yağmurlarına tutulduğu biliniyordu. Bundan ötürü, bu tarz bir uygulamada gelebilecek eleştiriler merak konusu.