İşitme Engelli Milliler öğrenciler buluştu

İşitme Engelliler Futbol Milli Takımı, öğrencilerlerin misafiri oldu.

Haber; AA
Abone Ol
İşitme Engelli Milliler öğrenciler buluştu
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Mayıs 2019 15:51
İşitme Engelliler Futbol Milli Takımı, Kariyer Koleji'nde öğrencilerle buluştu.

Batıkent'teki kampüste okulun misafiri olan milli futbol takımı, öğrenciler tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Okulun bahçesinde Türk bayraklarıyla öğrencilerle buluşan milli futbolcular ve teknik ekip konferans salonunda da "şampiyon" tezahüratıyla karşılandı.

İşitme Engelliler Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Ali Metin, Yunanistan'da haziran ayı içinde düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası için hazırlıklarını sürdürdüklerini ifade etti.

Öğrencilere kendilerini coşkulu bir şekilde karşıladıkları için teşekkür eden Metin, "Bu arkadaşlarımız işitme engelli. Ellerimizle konuşuyoruz. Bu ekibimiz haziran ayında Yunanistan'daki Avrupa Futbol Şampiyonası'nda mücadele edecek. Bunun hazırlık kampını Ankara'da sürdürüyoruz. Üçüncü kamp dönemini de İstanbul'da yapacağız. İyi bir çalışma sonunda kariyerimizi ve şampiyonluklarımızı korumak istiyoruz." şekline konuştu.

Teknik direktör Ali Metin, seviyeyi yavaş yavaş yükseltme hedefiyle bu işe başladıklarını anlatarak, "Profesyonel takımlarda oynayan oyuncularımız var. Bu arkadaşlar 1. ve 2. lig de oynayabilecek kapasitede. Bunun bilinmesini istiyoruz. Bu işi yapmaktan gurur duyuyoruz. Başarılı olacağız ki ülkemizi en üst seviyeye çıkaracağız." değerlendirmesinde bulundu.

İşitme Engelliler Futbol Milli Takım Kaptanı Murat Şimşek de kendisinin yarı işitme engelli olduğunu belirterek, "Futbol hayatımız bittiği zaman sporun içinde olmayı düşünüyoruz. Antrenörlük yapmak istiyoruz." dedi.

Türk Bayrağı'nın kendileri için önemine dikkati çeken Murat, "Şampiyonluklar bizim için en önemli başarılarımız. Bu bayrağı dalgalandırmak bizim için en büyük gurur. Bunun için mücadele ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Milli takım sporcuları ve teknik ekip öğrencilerinin çeşitli konulardaki sorularını da cevapladı.

İşitme Engelliler Futbol Milli Takımı, 1-16 Haziran'da, Yunanistan'da düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.


EURO 2020 Navigasyon
Tümü
TÜMÜ