"Helvacı ve Arıboğan istifa etsin"

Fenerbahçe Kulübü, resmi internet sitesinden yaptıığı açıklamada Lütfi Arıboğan ve İlhan Helvacı'yı TFF'deki görevlerinden istifaya çağırdı.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'Helvacı ve Arıboğan istifa etsin'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
29 Kasım 2011 19:44
Fenerbahçe Kulübü, resmi internet sitesinden TFF İkinci Başkanı Lütfi Arıboğan ve Hukuk Sorumlusu İlhan Helvacı'nın istifalarını istedi.

Sarı lacivertli kulübün yaptığı açıklama ise şöyle:

"Bugün bir basın toplantısı düzenleyerek de ifade ettiğimiz üzere TFF yöneticileri Sayın Lütfi Arıboğan ve Sayın İlhan Helvacı UEFA müfettişi Sayın Pierre Cornu ile yaptıkları görüşmede kulübümüzün yüzde yüz şike yaptığını kendisine söylemişlerdir.

Henüz iddianamesi dahi açıklanmamış üzerinde gizlilik kararı olan bir soruşturma hakkında iki TFF yetkilisinin UEFA müfettişini bu şekilde yönlendirmeleri tarafımızca kabul edilemez.

Sayın Cornu CAS'ta devam eden davamız ile ilgili olarak verdiği savunmasında Sayın Arıboğan ve Helvacı'ya Fenerbahçe'nin %1 dahi şike yapmamış olma ihtimali yok mu?diye sorduğunu bu soruya Sayın Arıboğan ve Sayın Helvacı'nın "hayır Fenerbahçe yüzde yüz şike yapmıştır" diye yanıt verdiğini söylemiştir.

CAS'a sunulan dilekçeye göre; Ancak bu iddialı ve yönlendirme içeren yorumlarına rağmen kendilerinin Fenerbahçe'yi şampiyonlar ligine göndermeme kararını alamayacaklarını aksi takdirde güvenliklerinin tehlikeye gireceğini söyleyen ikili UEFA müfettişine kendilerine bir mektup gönderilmesini ve bu mektubu kullanarak Fenerbahçe'nin UEFA Şampiyonlar Ligi'ne gönderilemeyeceğini söyledi.

Mektubun gönderilmesinin ardından da TFF kulübümüzü Şampiyonlar Ligi'ne göndermeme kararı almıştır. Gerek ülkemizi gerekse kulübümüzü ulusararası alanda küçük duruma düşüren ve haklarını savunmak yerine adeta bir oyun derleyen Sayın Arıboğan ve Helvacı'nın TFF'deki görevlerinden istifa etmesi tüm camiamız ve spor kamuoyunun beklentisidir."

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam