Eto'o bitmiş! "Beni öldürmek istiyorlar"

Rusya Ligi takımlarından Anzhi'de forma giyen Samuel Eto'o gündeme bomba gibi düşen açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
Eto'o bitmiş! 'Beni öldürmek istiyorlar'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Şubat 2013 10:26
- SPORX - Rusya Ligi takımlarından Anzhi'de forma giyen Samuel Eto'o Kamerunlu futbol yetkililerini, kendisini öldürmek istemekle suçladı.

Barcelona ve Real Madrid'in eski oyuncusu, bu dudak uçuklatıcı iddiayı ülkesinde yaptığı bir internet röportajında ortaya attı. Eto'o, jandarma ve askeri polisler tarafından korunduğunu da ilk kez beyan etti. 4 kez Afrika'da yılın futbolcusu seçilen Kamerun kaptanı, ülke federasyonuyla zaman zaman sorun yaşasa da, son suçlamalar bu durumu yeni bir boyuta taşıdı.

Eto'o ülkesindeki 'Je Wanda' dergisine; "Kamerun Futbol Federasyonu yöneticileri bana saldırmak, hatta ve hatta beni öldürmek istiyor. Bir grup jandarma ile birlikte kalıyorum, biri kapımın önünde yatıyor. Bunu züppelik yapmak için değil, kendi güvenliğimi sağlamak adına yapıyorum." dedi.

Rus kulübü Anzhi Makhachkala takımında forma giyen Eto'o, yetkilileri beceriksiz ve yozlazmış olmakla suçlarken, aynı zamanda milli takım formasını futbol federasyonu yerine direkt olarak forma sponsoru bir spor giyim markasından temin ettiğini iddiasında da bulundu.

Eto'o, oyuncuların hak ettiği parayı federasyonun kullanarak, kendilerini uzun süre dolandırdığını ima etti ve "Futbolu herkesin yararı adına yönetmek yerine, yalnızca uydurma görevler, birinci sınıf seyahatler ve Avrupa'da takip edilmesi mümkün olmayan banka hesaplarına aktardılar" diyerek sözlerini noktaladı.

Geçen hafta, Eto'o ve 10 arkadaşı Tanzanya ile oynanacak hazırlık maçı için aldıkları milli takım davetini, sakatlıklarını mazaret göstererek geri çevirdi. Afrika Uluslar Kupası'na da katılamamışlardı. Geçen hafta Eto'o'yu ülke futbolunu baltalamakla suçlayan federsayondan ise bu iddialar üzerine henüz yeni bir açıklama yapılmadı.


Tümü
TÜMÜ