Afrika'da hayat kadınları sözünü tutacak mı?

Afrika Uluslar Kupası'nı Nijerya'nın alması sonrası gözler 1 hafta ücretsiz hizmet vereceğini açıklayan Hayat Kadınları Birliği'ne çevrildi.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
Afrika'da hayat kadınları sözünü tutacak mı?
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Şubat 2013 12:30
- SPORX DIŞ HABERLER - 29. Afrika Uluslar Kupası finalinde Nijerya'nın Burkina Faso'yu 1-0 yenerek şampiyonluğa ulaşması sonrası 'Kara kıta'da gözler, milli takım oyuncularına zafer sonrası 1 hafta hizmet vereceklerini açıklayan Hayat Kadınları Birliği'ne çevrildi.

Mücadele sonrası henüz konu ile ilgili kesin bir açıklama gelmezken, maçtan önce birliğin bir üyesi 113 kişiyle finalin oynandığı Güney Afrika'ya çıkarma yaptıklarını belirtti. Jessica kod adlı üye, "113 üyemizle Güney Afrika'daki finalde tribünde takımımızı desteklemek için tribündeki yerimizi aldık. 500 kişiyle gelmeyi planlıyorduk ancak sponsorlarımız bizi yüz üstü bıraktı. Yine de verdiğimiz sözü gerçekleştirmek için geri adım atmadık" ifadelerini kullandı.

Sözlerinin hala geçerli olup olmadığı sorulan seks işçisi "Başkan beni basınla konuşmamam yönünde uyardı. Kendisi ayrıntılı bir açıklama yapacak" diye konuştu.

Nijerya'daki Hayat Kadınları Birliği Başkanı Jessica Elvis Fildişi Sahili ile oynanan mücadele sonrası takımı teşvik etmek amaçlı, "Kupayı kazanırlarsa bizim onlara bir sürprizimiz olacak. Onlara çok güzel bir hediye vereceğiz. Takımdaki bütün futbolcularla 1 hafta boyunca birlikte olacağız" açıklamasını yapmıştı.

Tümü
TÜMÜ