Trabzonspor'un asıl değeri gençlik!

Trabzonspor'da altyapıdan yetişen futbolcuların kattığı değer dikkat çekti.

Abone Ol
Trabzonspor'un asıl değeri gençlik!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
14 Haziran 2019 09:40
Trabzonspor'da altyapıdan yetişen futbolcuların kattığı değer dikkat çekti. Güncel kadro değeri 52 milyon euro olarak gösterilen Trabzonspor'da, altyapıdan yetişen ve A takıma yükselen oyuncular, kadro değerinin 34 milyon 750 bin euroluk kısmını oluşturuyor.

2018-19 sezonunda altyapısından yetiştirdiği oyunculara şans vererek özellikle ikinci yarıda başarılı bir grafik çizen Trabzonspor'da, genç futbolcular takımın kadro değerini de yukarıya çekti.

Abdülkadir Ömür 15 milyon euro ve Yusuf Yazıcı 13 milyon euro ile takımın ve ligin en değerli oyuncuları olarak gösterilirken, Abdulkadir Parmak 2 milyon euro, Hüseyin Türkmen 2 milyon euro ve Uğurcan Çakır 1.5 milyon euro ile altyapıdan yetişen oyuncular arasında bordo-mavili takımın piyasa değeri en yüksek oyuncuları oldu.

Bu 5 oyuncunun toplam piyasa değeri 33 milyon 500 bin euroya ulaşırken, zaman zaman forma şansı bulan ve A takım kadrosunda yer alan Arda Akbulut, Muzaffer Cem Kablan, Kağan Moradoğlu, Batuhan Artaslan, Murat Cem Akpınar, Ebrar Cumur, Koray Kılınç, Tunahen Ergül, Kerem Baykuş, Behlül Aydın, Berkay Sefa Kara, Oğuzhan Açıl ve Ali Karnapoğlu da eklendiğinde altyapıdan gelen oyuncular kadro değerinin 34 milyon 750 bin euroluk kısmını karşılıyor.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
SPORX ÖNERİYOR
www.hazirol.gov.tr adresinde yayımlanmakta olan ve toplumda afet farkındalığını artırmayı amaçlayan eğitim videolarına da AFAD Acil mobil uygulamasından ulaşılabiliyor.
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ