Sinan Boztepe: "Hakem, Fenerbahçe'nin rövanşını aldı!"

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, Galatasaray karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Sinan Boztepe: 'Hakem, Fenerbahçe'nin rövanşını aldı!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Şubat 2024 22:29
Son güncelleme 27 Şubat 2024 00:24
Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, Galatasaray ile oynadıkları maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sinan Boztepe, hakem kararlarına sert tepki gösterdi.

İşte Sinan Boztepe'nin açıklamaları:

"Öncelikle şunu söyleyeyim, ilk önce kendi futbolcularımızı tebrik ediyoruz. 16 kişiye karşı oynanan muhteşem bir mücadele verdiler. Öyle bir mücadele ki, Galatasaray'ı kendi evinde köşeye sıkıştırmış bir Antalyaspor. Bunun için futbolcularımızı tebrik ediyoruz. 16 kişiye rağmen bir oyun çıkardık! Böyle bir saçmalık olmaz! Sabah çok talihsiz açıklamalar yaptım, bunlardan utandım. Ama yaptığım açıklamalar o kadar yerindeymiş ki! Lanet olsun artık. Muhteşem oynayan bir takım, bu kadar rezillik olmaz. Penaltı, penaltı değil, Gol, ofsayt! Biz bugün 8 gol atsak, hakem dokuzuncuyu attıracaktı! Bu kadar rezillik olmaz. Biz artık kimsenin oyunun parçası olmayız. Lanet gelsin diyorum artık. Federasyon mu istifa ediyor, istifa etsin! Bu işi doğru yönetecek birileri gelsin"

"FENERBAHÇE'NİN RÖVANŞINI ALDI!"

"90 dakikayı izleyin. Penaltı, penaltı değil. Gol, ofsayt. Yediğimiz kartlara bakın, Galatasaray bir tane kart görmedi! Bu hakemlerin durumu ne, rezillikten başka bir şey değil, satın mı alınıyorlar! Bu kadar kirli bir futbol olmaz. Ortada bir emek var. Hakem, Fenerbahçe'nin rövanşını aldı! İki tane takım, şampiyonluk yarışı yapacak Anadolu kulüpleri rezil, kepaze edilecek. Yazık! Günah! Galatasaray taraftarları, yanımızda penaltı olmadığını söyledi. Rezaletten başka bir şey değil."

"Bu işlerin suçlusu kimse direkt istifa etsin. Şu işi düzgün yapacak birileri gelsin. Rezil bunlar. Çok talihsiz açıklamalar yapmıştım dedim sabah şu anda daha beterini yapıyorum"

"Sizi katledecekler diyorlardı, tüm Türkiye'nin önünde katledildik!"

Bugün gördüğümüz muamele maalesef Türk futbolunun ayıbıdır, Türk futbolunun nereye geldiğinin şahididir. Federasyon da rezil, hakemler de rezil. Bunlardan bir şey olmaz. MHK ve federasyon istifasını versin. Bu işi düzgün yapacak birileri gelsin! Yazık, günah başka bir şey söylemiyorum"

"HER ŞEY ORTADA"

Sinan Boztepe, basın mensuplarına yaptığı açıklamaların ardından Beyaz TV canlı yayınında açıklamalarda bulundu. İşte Sinan Boztepe'nin, Beyaz TV'de yaptığı açıklamalar; "

"Açıklamalarımın sonuna kadar arkasındayım. Federasyon başkanı dahil kimseyle görüşmedim. Bazı başkanlar aradı. Çok söylenecek bir şey de yok. Her şey ortada. Resmen katledildik. Maalesef yine kaybedilen puanlar ve hakkı yenilen bir Anadolu kulübü."

"Maalesef yaptığımız bütün açıklamaların gerçekleştiğini bütün kamuoyu ile görmüş olduk. Ama söylenilen, konuştuğumuz her şey birebir gerçekleşti. Biz bunu canlı canlı 90 dakika yaşadık. Berabere olsaydı maç 10 dakika daha uzatma olurdu. Biz ne zaman mağlup duruma gelseydik o zaman biterdi maç."

"16 KİŞİYE KARŞI BİR OYUN"

"Oyuncularımı tekrardan tebrik ediyorum. 16 kişiye karşı bir oyun çıkardılar. Hepsini can-ı gönülden tebrik ediyorum. Bir önceki Fenerbahçe - Kasımpaşa maçında yaşanan penaltı pozisyonun günahını resmen bizden çıkardılar."

"Bizim canımız yanıyor. Göz göre katlediliyoruz. Bu saatten sonra ne veriyorlarsa, versinler. Ben şehrime ve kulübüme sahip çıkarım. Ben buna müsaade etmem. Hodri meydan. Canımız yanıyor. Her türlü bundan sonra kuralına göre oynayalım. Benim lehime bir şey verilsin istemiyorum. Hakikat tektir, bugün bizim aleyhimize verilen kararlar, yarın bizim oynadığımız başka bir maçta rakibimizin aleyhine verilirse, bunların karşısında durmazsak biz de reziliz. Allah bize de sorsun. Bu haktır. Hakkımızı yediler, Allah onlardan sorsun. TFF de rezil, hakemler de rezil. Bunların hiçbiri bu işi bilmiyor. Bu işi yapacak düzgün adamlar gelsin"

"Galatasaray'dan herhangi bir yönetici ile görüştünüz mü?"

"Penaltıdan sonra protokolü terk ettim. Ondan sonraki süreçte Metin Bey'le vedalaştık. O can sıkıntısıyla basın açıklaması yapıp ayrıldım stadyumdan Çok konuşulacak bir şey yok bundan sonra."

"Protokol'deki bütün Galatasaraylılar penaltı olmadığını bizimle birlikte konuştular ve iddia ettiler."

"Türk futbolu, artık hak ettiği yeri bulsun. Temiz, şaibesiz, delikanlı gibi, futbolun konuşulduğu güzel bir lig haline gelsin. Yazıktır, günahtır. Çok büyük emekler var. Emeklerin haklarına giriyorlar. Allah onlardan bir şekilde sorar."
Tümü
 Reklam