Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Rose "sakatlanmasaydı, yüzük alabilir miydi?" sorusunu yanıtladı

Detroit Pistons guardı Derrick Rose, hiç sakatlanmadığı takdirde, eski takımı Chicago Bulls ile bir şampiyonluk kazanıp kazanmayacağı sorusunu yanıtladı.

Detroit Pistons guardı Derrick Rose, hiç sakatlanmadığı takdirde, eski takımı Chicago Bulls ile bir şampiyonluk kazanıp kazanmayacağı sorusunu yanıtladı.

Rose NBA tarihinin en büyük "acaba"larından biri olarak kalacak. MVP ödülünü 2011'de en genç kazanan olduktan sonra, jenerasyonunun en iyi oyuncularından biri olan saltanatı, çoklu diz sakatlıkları nedeniyle kısa kesilmişti.

Rose, 2015'ten beri New York Knicks, Cleveland Cavaliers, Minnesota Timberwolves ve Detroit Pistons formaları giydi. Halen eski benliğinin parıltılarını gösterse de, MVP olduğu dönemdeki oyunundan artık uzakta bir isim.

"BUNU GEÇMİŞTE BIRAKACAĞIZ"

Birçok taraftarın merak ettiği, hiç sakatlanmasaydı, Bulls'u bir şampiyonluğa taşıyıp taşıyamayacağı üzerine şu açıklamaları yaptı:

"Yani, çok fazla 'acaba' var. Şampiyonluk, bizim uğruna savaştığımız şeydi. Bence çok odaklanmıştık ve buna kilitlenmiştik. Hedeflerden biri buydu. Ama bu geçmişte olan bir şeydi. Ve onların anılarıyla her zaman besleneceğiz, ama bunu geçmişte bırakacağız."

O dönemin süpertakımı LeBron James'li Miami Heat, 2011 Doğu Konferansı Finalleri'nde Bulls'u yenmişti, ancak sakatlıklar nedeniyle gelecekte bir daha o platformda karşılaşamamışlardı.