Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Rose: "Ben bunun için doğdum!"

Detroit Pistons guardı Derrick Rose, geçtiğimiz gece New Orleans Pelicans'a karşı 0.3 saniye kala attığı şutta isabet bulduktan birkaç dakika sonra, Pistons'ın yerel televizyonuyla yaptığı röportajda özgüvenli konuştu.

Haber; Sporx.com
Detroit Pistons guardı Derrick Rose, geçtiğimiz gece New Orleans Pelicans'a karşı 0.3 saniye kala attığı şutta isabet bulduktan birkaç dakika sonra, Pistons'ın yerel televizyonuyla yaptığı röportajda özgüvenli konuştu.

Rose, kısa bir süre bekleyip "Afedersiniz ama, ben bunu yapmak için doğdum." ifadesini kullandı.

Pelicans son pozisyonda Rose'un önüne, son iki sezondur bir All-NBA savunmacısı olan Jrue Holiday'i vermişti. Fakat Detroit ekibi Rose için alanı açtıktan sonra, Rose işe koyulmuştu. Alan yaratmak için bir reverse hareketi yapmış ve atış serbest atış çizgisinin hemen içinden dönerek attığı şutu sokmayı başarmıştı.

"Jrue harika bir savunmacı ve ben sadece doğru hareketi yaptım. Hepsi buydu. Böyle birine karşı çıktığınızda, hareketiniz çok kesin olmalı. Jrue gibi harika bir savunmacı ile uğraşırken çok yer açmak zorundasınız."

Bu basket, Rose'un kariyerindeki dördüncü son saniyede maç kazandıran şuttu. En son, 20 Ocak'ta Phoenix Suns'a karşı Minnesota Timberwolves ile 1.0 saniye kala böyle bir basket bulmuştu. Ondan önce 2015 yılında Cleveland Cavaliers'a karşı playoff'larda ve 7 Mart 2012'de de Milwaukee Bucks'a karşı atmıştı.

Rose, "bunun için doğdum" ifadesine gülerek şöyle açıklık getirdi:

"Hey, hey, öyle inanıyorum. Dediğim gibi, ben öyle görkemli tavır sergileyen bir adam değilim, ama bazen yapmalısınız."

İşte D-Rose'un basketi: