Nagelsmann açıkladı: "Türkiye maçında yok!"

Almanya Milli Takım Teknik Direktörü Julian Nagelsmann, Türkiye ile karşılaşacakları hazırlık maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; Imago
Abone Ol
Nagelsmann açıkladı: 'Türkiye maçında yok!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Kasım 2023 20:03
Son güncelleme 18 Kasım 2023 01:10
Almanya Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Julian Nagelsmann, Türk Milli Futbol Takımı'nın cesurca bir futbol oynadığını söyledi.

"TÜRKİYE'NİN OYUN TARZI FARKLI"

Türk Milli Futbol Takımı'nın çok iyi futbol oynadığını belirten Nagelsmann, "Vincenzo Montella yönetiminden beri (Türk Milli Takım) biraz farklı bir oyun tarzıyla oynuyor. Tamamen değil ancak benzer bir düzende. Belirli bir değişkenlikle. Derinlemesine iyi koşular yapılıyor. Son olarak Hırvatistan maçında gördük 6 oyuncu önde son çizgiydi." dedi.

Nagelsmann, ay-yıldızlı ekibin önde pres yapacağını beklediğini ifade ederek, "Özellikle maçın başında duygusallığı sahaya yansıtacaklar. Arkaya yaslanmayacaklar. Açık oynayacaklar. Cesurca oynuyorlar ve kaleye doğrudan yolu seçiyorlar" ifadelerini kullandı.

"İLKAY İÇİN ÖZEL MAÇ"

Alman Milli Takımı'nın kaptanı olan Türk kökenli İlkay Gündoğan ile ilgili bir soruya cevap veren Nagelsmann, kaptanıyla kısa görüştüğünü belirterek, "Evet onun için özel bir maç. Buna seviniyor. Anne babası Türkiye'de. Özel bir an onun için. Bunun normal olduğuna inanıyorum. İyi bir maç ortaya koyma sorumluluğu var. Çok sakin ve rahattı." şeklinde konuştu.

"BU KİŞİSEL BİR KARAR"

Nagelsmann, Almanya'da yetişen Türk kökenli futbolcuların milli takım seçimine ilişkin soruya da, bu konuda oyuncuya müdahale edilmemesi gerektiğini ifade ederek, "Bu kişisel bir karar. Nedenlerini dışarda duran biri olarak değerlendirmek istemem. Dünyamızda güzel olan şey, kökleri başka bir yerde olabilir, ancak yine de yaşadığınız bir ülkede kendinizi evinizde hissedebilirsiniz. Bu güzel bir şey. Bu karar kişiseldir." ifadesini kullandı.

TÜRKİYE MAÇINDA YOK

Alman teknik adam, kaleci Marc-Andre ter Stegen'in sırtındaki sorundan dolayı kadrodan çıkarılacağını ve yarınki maçta forma giyemeyeceğini belirterek, ter Stegen'in kulübü Barcelona'ya döneceğini kaydetti.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam