Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Malone, All-Star etkinliğinin Utah'a gelmesi için: "Zamanı gelmişti!"

Utah Jazz efsanesi Karl Malone, Salt Lake City'nin 2023'te NBA All-Star Haftasonu'na ev sahipliğini yapacağını öğrendiğinde, tepkisi "Zamanı gelmişti!" oldu.

Utah Jazz efsanesi Karl Malone, Salt Lake City'nin 2023'te NBA All-Star Haftasonu'na ev sahipliğini yapacağını öğrendiğinde, tepkisi "Zamanı gelmişti!" oldu.

Heber şehri etrafındaki dağlarda yoğun bir yürüyüş yaptıktan sonra, Malone kendisine ait yerel işletmelerinden birine girdi ve ilginç haberler aldı. Orada çalışan biri, Malone'a Salt Lake City'nin 2023'te NBA All-Star Haftasonu'na ev sahipliği yapacağını söyledi.

Malone'un tepkisi, "Zamanı gelmişti!" şeklinde oldu.

Bu günlerde 56 yaşındaki Malone, Ruston, Louisiana ve Utah'taki birçok işletmeyi yönetirken fazla göz önünde olmamayı tercih ediyor. Bununla birlikte, otuz yıl önce, Jazz efsanesi All-Star sahnesini bir diğer efsane takım arkadaşı John Stockton ile, maçın ortak MVP'si olarak paylaşmıştı.

"ARTIK KLİŞELERDEN KURTULMA FIRSATLARI VAR"

Malone, bu etkinliği Utah'la ilgili birçok yanılgıyı gidermek için bir fırsat olarak görüyor:

"Her yıl All-Star maçına giden aynı karakterleri göreceğiz ve tüm ünlüleri ön sıraya koyacaklar, ki bence bu saçmalık. Evimizde olması ve insanlara şehrimizi göstermenin güzel tarafı, 'Burası Utah. Ah, bu Mormonlar' klişesinden 'Aaa, burada Baptistler, Katolikler, Yahudiler ve bütün dinlerin, ırkların ve etkin kökenlerin bir karışımı var. Ama adı yanlış çıkmış' algısına geçmeleri fırsatı."

Herkes hemen 'Utah'ı bilmiyorum, çünkü alkol bulamıyorsunuz' diyor ama öncelikle şunu diyeyim ki burası, her köşe başında bir içki dükkanının olduğu bir eyalet. Üstelik onu bunu geçtim, kendininkini getir."

Malone, Utah'ta All-Star etkinliğinin düzenlenmesi konusunda en son şunları söyledi:

"Bunlar sadece klişeler ama bu harika bir olay. Bu konuda yüzüm gülüyor ve 'Geri gelmesinin zamanı gelmişti' demekten kendimi alıkoyamıyorum. Bu noktada buna dahil olmasam da, sadece çok mutluyum."