Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Howard: "Artık 'asıl adam' olamayacağımın farkındayım"

Dwight Howard, egosunun, bugün olduğu kişi (ve basketbol oyuncusu) olması için "ölmesi" gerektiğini söyledi.

Haber; Sporx.com
Dwight Howard, egosunun, bugün olduğu kişi (ve basketbol oyuncusu) olması için "ölmesi" gerektiğini söyledi.

33 yaşındaki Howard, bir NBA takımında artık "ana adam" olamayacağının farkında olduğunu belirtti.

"Bende bir ego yok. Öldü. Olduğum kişi olmam için ölmek zorunda kaldı. Bazen olmak istediğin kişi olmak istediğinde, kendi içinde ölmek zorundasın. Takım için kendinden vazgeçmek zorunda olduğunu öğrendiğinde, işler güzelleşir."

"Zamanında biriyle konuştum ve şöyle demişti: 'Dürüst olmak gerekirse, her zaman gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biri olma şansın olduğunu düşündüm. Hala da düşünüyorum. Ancak tamamen odaklandığını sanmıyorum.' Arkama yaslanıp bunun ne anlama geldiğini düşünmeye başladım. O ana dek odaklandığımı sanıyordum. Ben hep spor salonundaydım, çalışıyordum. Ama gerçekten odaklanmış mıydım? Hayatımda yaptığım şeye gerçekten kilitlenmiş miydim."

"DRAYMOND'IN OYUN TARZINI HİÇ SEVMEZDİM..."


Howard, uzun süre süperstar rolüne sahip olduğu için, artık zihniyetini değiştirmesi gerektiğini sonradan anladığını belirtti.

"'O adam'ken bunu görmek biraz zaman aldı. Uzun zamandır o ana adam ben oldum. Şimdi artık ne gerekiyorsa onu yapacağım. Bu zihniyete bir süredir sahip olduğumu sanıyordum, ama şimdi olduğum kadar değildim."


"Bir takımın bana ihtiyacı olan her şey olmak istiyorum. Şimdiye kadar her durumda oynadım. Draymond Green'in oyun tarzından eskiden nefret ederdim, ancak bu playofflar sırasında onu izlerken fark ettim ki, takım için her şeyi yapıyor. Adam her yerde. Teknik faul alır, charge alır, savunmada her yerde olur. Susmaz, konuşur. Her şeyi yapar. İstatistik sayfasında gözükmez, ancak izleyen herkesin aklında yer eder. Ben de o kişi olmak istiyorum."

Howard, Washington Wizards kendisini geçen hafta Memphis Grizzlies ile takas ettiğinde beşinci sezonunda beşinci takımına katılmış oldu.