Gulbrandsen: "Travma halindeyim, geçmedi"

Adana Demirspor'un Norveçli oyuncusu Gulbrandsen, deprem sıraısnda ve sonrasında yaşadıklarını anlattı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Gulbrandsen: 'Travma halindeyim, geçmedi'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Şubat 2023 10:06
Son güncelleme 08 Şubat 2023 10:11
Adana Demirspor'un Norveçli futbolcusu Fredrik Gulbrandsen, depremde yaşadıklarını Norveç'ten TV2'ye anlattı.

Norveçli hücum oyuncusu, "Travmatize ve gerçek üstü bir şey yaşadım. Ben iyiyim, tanıdıklarım iyi ama aklım sürekli orada kalanlarda. 14. katta oturuyorum. Öleceğimi sandım. Çok fazla yıkım var." açıklamasını yaptı.

"AYAĞA KALKMAK İSTEDİM, OLMADI"

"Uykumdaydım ve bir anda sallanmayla uyandım." diyen Gulbrandsen, "Sallantı başladı ve giderek daha da güçlendi. Yataktan kalkmak üzere hareketlendiğim anda yataktan aşağı düştüm. Ayağa kalkmak istedim ama bu mümkün değildi. Deprem bittikten sonra hayatta kalma içgüdüsüyle hareket ettim. Birkaç kıyafeti hızlıca yanıma aldım ve 14 katı aşağı indim. Neyse ki yaşadığım binaya bir şey olmamıştı." ifadelerini kullandı.

"1 HAFTA MI, NASIL?"

Gulbrandsen, "Türkiye Ligi, maçları 1 haftalığına erteleme kararı aldı. 1 hafta!!! Depremin vurduğu bölgede bu kadar çok insan hayatı için savaşırken nasıl çıkıp futbol oynayacağız, anlayamıyorum." dedi.

"TRAVMA HALİNDEYİM, ATLATAMADIM"

Norveçli oyuncu, "Hala depremin etkisini atlatamadım. Travmatize oldum. Bunu söylememin nedeni, karar vericilerin neden kadar çok insanın travma geçirdiğini anlamamış gibi görünmesi. Canlı çıkanlar bile travma yaşıyor." sözleriyle konuşmasını noktaladı.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam