Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Gentry: "Zion, geri dönmek için can atıyor"

New Orleans Pelicans koçu Alvin Gentry, Zion Williamson'ın "geri dönmek için can attığını" söyledi.

New Orleans Pelicans koçu Alvin Gentry, Zion Williamson'ın "geri dönmek için can attığını" söyledi.

Williamson'ın diz ameliyatı geçirdikten sonra altı ila sekiz haftayı kaçırması bekleniyordu, ancak Gentry şu andan itibaren geri dönüş tarihi olmadığını açıkladı:

"Buraya geri dönmek için can atıyor. Rehabilitasyonunu çok çok ciddiye alıyor. Pek sabırsız. Onunla beraber oynamayı çok isteriz, çünkü o fark yaratan biri. Kim onu sahada istemez ki? Şimdi oynayamaması ve sadece playofflarda oynayabilmesi zorlu bir durum. Ne olursa olsun özel olacak, çünkü 'önce takım' diyen bir adam. Ve 'önce takım' diyen çocuklar bu ligde başarılı ve takımları üzerinde bir etki sahibi oluyorlar."

Williamson, yırtık lateral menisküsünü tamir etmek için ameliyat geçirmişti. Menisküs cerrahisi bilinmese de, çoğu uzman tahmini dönüş zamanının altı ila sekiz hafta olmasından ötürü, gerçek bir onarım yerine bir menisektomi yapıldığında inanıyor.

N.O.L.A., 6-12'lik serisiyle Batı Konferansı sıralamasında 12. sırada yer alıyor.