Berkant'ın kanı zehirlendi!

Haber; İHA
Abone Ol
Berkant'ın kanı zehirlendi!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
19 Eylül 2008 09:59
Türk futbolunun üzerindeki kara bulutlar bir türlü dağılmak bilmiyor. Futbol yaşantısını Almanya'da sürdüren eski milli futbolcu Ümit Özat'ın ardından bir başka Türk futbolcu Berkant Göktan'ın da futbol hayatının bitme noktasında olduğu bildirildi.

Futbol hayatını Almanya'da sürdüren Berkant Göktan'ın kanının zehirlendiği ve futbol hayatının tehlikede olduğu öğrenildi. Berkant Göktan moralinin çok bozuk olduğunu ve konuşmak istemediğini söyledi.

Bundesliga ekiplerinden FC Köln'de forma giyen Ümit Özat'ın, Karlsruhe'yle oynanan lig maçında ölümden dönmesinin şoku henüz atlatılamamışken, bu kez bir başka Türk futbolcu Berkant Göktan'ın da futbol yaşantısının tehlikede olduğu iddia edildi.

Futbol yaşantısını Almanya İkinci Lig takımlarından 1860 Münih'te sürdüren eski milli futbolculardan Berkant Göktan'ın da ciddi bir rahatsızlığı olduğu ve futbol yaşantısını noktalayabileceği öğrenildi. Almanya'da yayın yapan Bild Gazetesi'nde yer alan ve bir haberde Berkant Göktan'ın tıpkı Ümit Özat gibi futbol hayatını noktalama tehlikesiyle karşı karşıya olduğu ifade edildi. Gazete, 27 yaşındaki Berkant'ın önceleri ayağına bir cam parçası battığı için antrenmanlara çıkmadığının ve güç topladığının söylendiğinin, ancak daha sonra oyuncunun enfeksiyon kaptığının ve durumunun ciddi olduğunun ortaya çıktığını da okurlarına aktardı.

Berkant'ın sağlık durumuyla ilgili açıklamalarda bulunan babası Fahrettin Göktan ise, "Oğlum ölümcül bir tehlike yaşadı. Kan zehirlenmesine yakalandı. Bu hastalık Berkant'ın kalbini de etkiledi, tıpkı Ümit Özat'ta olduğu gibi" dedi.

Berkant'ın ailesi çocuklarının kısa sürede yeşil sahalara döneceğini umut ediyorlar.

Bu arada İhlas Haber Ajansı'nın ulaştığı Berkant Göktan, moralinin çok bozuk olduğunu ve konuşmak istemediğini söyledi.

Bir dönem Galatasaray forması da giyen ve oynadığı dönemlerde Türk futbolunun en büyük yıldız adaylarından birisi olarak gösterilen Berkant Göktan, daha sonra kariyerinde büyük bir düşüş yaşamış ve Almanya'nın alt liglerinde top koşturmaya başlamıştı. Berkant son olarak ise Almanya İkinci Lig takımlarından 1860 Münih'te top koşturuyordu.Tümü
TÜMÜ