Fatih Terim'den TFF'ye yabancı isyanı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Alanyaspor'a 4-1 kaybettikleri maçı değerlendirdi.

Haber; Sporx.com
Fatih Terim'den TFF'ye yabancı isyanı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Temmuz 2020 23:38
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Alanyaspor'a 4-1 yenildikleri maçın ardından Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni yabancı kararını değerlendirdi.

TFF'nin yeni yabancı kuralı hakkında da konuşan Terim, "Sağ olsun TFF yeni açıkladı ama açıklanmıştı 3-5 ay önce, başka kulüpler tarafından. Daha önce bu algı yapıldı zaten. Siz bilmiyor muydunuz? Dünyanın hiçbir yerinde kısıtlanarak, yasaklanarak bir büyüme olmamıştı. TFF ne derse şu anda uyacağız ancak problemin nerede olduğunu bulmamız lazım. Ne demek yerli oyuncu, yabancı oyuncu! Bunu iyi oyuncu, kötü oyuncu olarak düşünmemiz lazım. Yabancı sınırlaması yoktu, Avrupa'nın büyük kulüplerinde oynayan 4 tane stoper gönderdik, Ozan'ı 11 milyon euroya satamazdık mesala! Sorun bu değil, sorun altyapıda! Şimdi herkes hazırlansın... Her şeye uyacağız ama umarım doğru bir karardır" dedi.

ÖDENEN BONSERVİSLERİ HATIRLAYIN

Türkiye'de Türk futbolcular için ödenen bonservis bedellerini hatırlatan Terim, "Yasaklarla, kısıtlamalarda hiçbir kurum kalkınamaz. Türk futbolcular bu ülkede 10 milyon-12 milyon euro bonservis bedeli aldı, bunları unutuyoruz ve şimdi de yabancı futbolcuların aldığı maaşları konuşuyoruz. Ne çabuk unuttuk? Neden yabancı sayısı düşüyor, bunun gerekçesi nedir, ne değildir ben bilmiyorum!" ifadelerini kullandı.

OZAN'I 11 MİLYON EUROYA SATAMAZDIK

Yabancı sayısı karmaşasından dolayı herkesin hükmen mağlubiyetlere hazır olması gerektiğini ifade eden Terim, "Bir önceki sistem korunacak tek şey; teşviklerdi. Daha fazla genç futbolcu oynat. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir ülke yabancı serbestliğinden dolayı zarar görmemiştir, bir bakın bakalım Avrupa'da son şampiyonlara.. Bu konu kim, neden, nasıl gündeme getiriyor ve nasıl kararlar alınıyor bilmiyorum ama saygı duyacağız. İnşallah yine hiçbirimiz hükmen yenilgi tuzağına düşmeyiz! 6 var, 7 girdi, 8 giriyor denmez" şeklinde konuştu.Tümü
TÜMÜ